Skóre sice otevřel Jemelka z trestného kopu, ale domácí potom utekli až na 4:1 a bylo rozhodnuto. Mrázek sice korigoval, ale to bylo ze strany Přerova vše.

Olomoučtí pak ještě přidali pátý úspěch v nastaveném čase. Nelichotivé postavení na předposledním místě tabulky velelo mužům pokusit se o reparát doma v sobotu s TJ Jeseník, s družstvem, které na jaře ztratilo zatím jediné dva body za remízu právě s 1. HFK Olomouc B.

Bohužel nestalo se tak a 1. FC vyfasoval rukavici 0:5 (0:2). Za chyby se platí a v tomto souboji to platilo dvojnásob. Hosté by mohli prodávat lekce z produktivity, když z každé pořádné šance trestali.

Co naplat, že Jemelka trefil dvakrát břevno a Václavíček s Polou nastřelili tyč. Výsledek je krutý! Navíc se v utkání zranil Hýbner a pod sprchy šel předčasně po červené kartě Mrázek.

Neklidné spaní budou mít hráči a funkcionáři 1. FC Přerov v posledních pěti kolech, ale prozatím mají osud ve svých rukách.

Dorostenci

V divizi dorostenců odjížděly oba týmy 1. FC Přerov do Břeclavi. Kategorie starších měla udržet jiskřičku naděje pro případ, že by první dva celky klopýtly - Přerov by se tak přiblížil možnosti znovu bojovat o postup do MSDL.

Prohra 0:3 (0:2), osmibodová ztráta na vedoucí týmy Znojma a Líšně pět kol před koncem divize jsou však fakta, která atak na postup staví do kategorie zázraků.

Mladší dorostenci jsou vedoucím týmem MSDD, skupiny D. Před utkáním s Břeclaví měli pětibodový náskok před hlavním pronásledovatelem, brněnskou Dostou Bystrc.

Náskok se zúžil na čtyři body, protože chlapci z pod Špilberku remizovali s městským rivalem Líšní a Přerov prohrál 2:4 (2:2). V remízovém poločase se za 1. FC trefili Zatloukal a Čechák, ve druhém dějství se však radovali jen domácí.

„Břeclav dokázala z pěti pokusů vstřelit čtyři góly, a to tři pěknými střelami z pětadvaceti metrů,“ řekl Richard Švehlík, trenér poraženého celku.

Žáci

Žákovská áčka byla hostem Tescomy Zlín. Starší prohráli 0:3 (0:2). Vyrovnaný souboj opět rozhodly fatální chyby a čisté svědomí určitě nemá přerovský gólman.

Mladší áčko drželo poločasovou bezbrankovou remízu, nakonec ale odešlo poraženo tím nejtěsnějším rozdílem 0:1. Na vítězství či bodový zisk v podobě remízy nedosáhly ani obě rezervy žáků v domácím prostředí v soubojích s uničovskými béčky.

Starší prohráli 0:2 (0:1), mladší 1:2 (1:1), branku Přerova vsítil Doupal, Chytil neproměnil pokutový kop.

Ženy

Fotbalistky 1. FC Přerov hostily v 18. kole MSLŽ Krnov a zásluhou dvou tref Mazalové a jednoho zásahu Mokrušové zvítězily 3:0 a drží pátou příčku.

Mistrovská utkání

V sobotu muži nastoupí v Leštině a žákovské rezervy se představí v Nových Sadech. Všechny ostatní týmy hrají doma.

V sobotu dorostenci proti FC Veselí na Moravě (10.15 a 12.30 hodin) a v neděli žákovská áčka v soubojích s SFC Opava (10 a 11.45 hodin).

Ženy budou chtít bodovat s TJ Valašké Meziříčí (ne 14).