Do mistrovských bojů vstoupily i všechny žákovské týmy. Mimo áčko mladších žáků si všechna družstva připsala tři body za vítězství.

Muži

Senioři v krajském přeboru nastoupili po vítězstvích v předešlých dvou kolech proti Sokolu Určice na domácím trávníku. Soupeř se představil jako kompaktní tým, který se prosazoval rychlou kombinací uprostřed hřiště s následným nebezpečným zakončením.

Z přerovské strany nejprve Pola ohrozil gólmana střelou z přímého volného kopu a zejména Bernardovo přiťuknutí Jemelkovi volalo po zápisu do střelecké listiny.

Ke konci první půle se rozběhl k sólu dobře hrající domácí Mrázek, jeho střelu brankař vyrazil, ale Liška nadvakrát přece jen dosáhl otevření účtu souboje. Ještě před odchodem do kabin mohl navýšit vedení Střelec, ale nestalo se tak.

Po přestávce ohrozili hosté gólmana Negyesiho hlavičkou, která těsně minula jeho branku. Přerov kontroval Liškou a zejména akce po ose Pola - Schlehr - Jemelka volala po změně na ukazateli skóre, ale posledně jmenovaný netrefil zívající branku.

Po hodině hry připravil Pola s Bernardem šanci Liškovi a ten nezaváhal - 2:0. V tu chvíli začaly hrát Určice vabank a děly se věci. Jejich nejlepší hráč, kapitán Černý, snížil hlavou na 1:2 a utkání opět nabralo na dramatičnosti.

Naštěstí střelecké kopačky si vzal Liška. Hostující obránce místo razantního odkopu vyrobil svíci, tu si Liška bravurně zpracoval, tváří v tvář soupeřova brankaři skóroval a mohl se pustit do oslavování svého hattricku.

Hosté to však nezabalili a opět Černým snížili na konečných 2:3. Po třetím kole je 1. FC Přerov jediným družstvem s plným bodovým ziskem a vévodí tabulce krajského přeboru.

Sestava: Negyesi - Hrabal, Hýbner, Václavíček, Mrázek - Schlehr, Pola, Bernard (88. Jelen), Střelec - Liška (90. Smékal), Jemelka (75. Cigánek).

Dorostenci

Starší dorost v předešlých dvou kolech divize, kdy hrál na půdě soupeřů, neuspěl. Ve druhém vloženém kole v Hlučíně prohrál 0:4 (0:1) a trenér Koral neměl klidné spaní.

Navíc béčko Vítkovic zrovna nejlehčí soupeř určitě není. Naštěstí Přerov má ve svých řadách střelce Simona, který svým hattrickem přispěl k výhře 4:2 (1:0). Vítězství se však nerodilo lehce. Domácí se sice dostali do dvoubrankového vedení, ale ostravští chlapci skóre srovnali.

Znovu do trháku dostal přerovské Lukáš a pojistku přidal již jmenovaný Simon. Je třeba vyzvednout morálku a sílu družstva, které se ani za nepříznivého vývoje nevzdalo a trpělivě pracovalo na zisku tří bodů, plně zasloužených. Doufejme, že to bude základ pro odraz do vyšších pater tabulky.

Sestava: Judas - Čechák, Čtvrtníček, Dostál, Slanina - Táborský (64. Václavíček), Zselezo, Machač, Navrátil (67. Talach) - Simon (83. Venský), Baďura (60. Lukáš).

Mladší dorostenci rovněž v Hlučíně neuspěli, odjeli s porážkou 1:3 (0:3), když o jejich prohře rozhodla smrtelná tříminutovka s třemi slepenými góly. Čestný úspěch Přerova zajistil Janováč. Souboj s béčkem Vítkovic měl tedy ukázat, jak na tom tato kategorie skutečně je.

Vstup do utkání byl ze strany Přerova impozantní - Zaoral se trefil již ve druhé minutě. Hosté tedy měli co dohánět. Vstřelit gól se jim však nepodařilo.

Některé akce zlikvidoval dobře chytající Sohlich, u jiných zapracovala vychýlená muška. Jistotu vítězství pečetil před koncem střídající Bosák.

Sestava: Sohlich - Dostál, Pospíšil, Zatloukal, Doležel - Zaoral (61. Bosák), Tihelka, Mika, Janováč - Navrátil (52. Chuda), Přikryl (78. Grigar).

Žáci

Áčka žáků hostila Jeseník. Starší vstoupili do divizní soutěže vítězstvím 2:1 (1:0). Autorem obou branek byl Zimčík. Mladší áčko pod vedením nového realizačního týmu Roman Smékal, David Hrabal a Pavel Zedek nemělo tak dobrý start do soutěže a odešlo poraženo 0:3 (0:3).

Rezervy žáků vstupovaly do nové sezony krajského přeboru na domácím hřišti v soubojích s FC Šternberk.

Starší po bezbrankovém poločase zvítězili 3:0 dvěma brankami Baculáka a jednou trefou Mlčocha. Radek Dubravský, jeden z trenérů 1. FC, po utkání řekl: „Vítězství si cením, ovšem těžší zkoušky teprve přijdou“.

Mladší béčko pod vedením nového trenéra Grečmala, přicházejícího z Viktorie Přerov, si otevřelo střelnici a dalo stejnému soupeři půl tuctu branek. Konečný výsledek zní 6:1 (3:0). Za 1. FC po dvou brankách vsítili Mackovík, Grečmal a Chytil. Pochválit je třeba i diváky z řad rodičů, kteří klukům vytvořili báječnou atmosféru.

Mistrovská utkání

Tento víkend odstartuje i Moravskoslezská liga žen. Děvčata 1. FC Přerov pojedou bojovat o body do Hlučína s 1. DFC. Muži si nebudou chtít pokazit vítěznou šňůru ve Zlatých Horách.

Oba dorostenecké týmy budou chtít navázat na minulá vítězství v Bystřici pod Hostýnem. Áčka žáků odjíždějí do Bílovce, béčka mají dnes vložené kolo doma se SAN Šumperk a v neděli nastoupí v Uničově.