Po třech prohrách v řadě se očekával jakýkoli bodový zisk, ovšem mínění je jedna věc a skutečnost je věc druhá. V 18. minutě padl jediný a vítězný gól. Jeho autorem po rohovém kopu byl hostující Koplík.

Přerov sehrál neplodné utkání. Postupem času se do hry 1. FC dostávala křečovitost narážející na defenzívu Želatovic. Za celou dobu nenašli domácí hráči recept na vstřelení alespoň vyrovnávajícího gólu.

Sestava: Negyesi - Mrázek, Hýbner, Václavíček, Hrabal - Schlehr, Pola (55. Jakub Matyáš), Bernard, Střelec - Cigánek (72. Smékal), Jemelka (79. Jelen).

Přerovský trenér Ditrich po utkání řekl: „Přestali jsme mít lehkost a pružnost v přechodu do útoku a v proměňování šancí. Musíme tvořit do plných, což nám nevyhovuje, ale věřím, že se s tím vypořádáme. Dokázali jsme hrát dobrá utkání, ovšem se soupeři, kteří chtěli hrát.”

Přerov tak postupně ztrácí vydobyté pozice po prvních kolech soutěže. Nyní se nachází na osmém místě se 13 body, ovšem družstva z chvostu tabulky mu již začínají dýchat na záda. V tabulce pravdy má 1. FC dokonce mínus pět bodů.

Dorostenci

Do Valašského Meziříčí odcestovala obě dorostenecká družstva a podle postavení v tabulce se měl konat import bodů do Přerova. Papírové předpoklady se naplnily. Starší zvítězili 4:0 (1:0). Hosty dostal do vedení povedenou střelou z přímého kopu Václavíček. Pojistka přišla až dvacet minut před koncem z kopačky střelce Simona.

Třetí zásah zajistil po pěkné akci Talach a poslední branku 1. FC přidal Zselezo po rohovém kopu Táborského.

Sestava: Judas - Slanina (74. Talach), Dostál, Čtvrtníček, Václavíček - Navrátil (46. Přidal), Zselezo, Táborský, Čechák - Lukáš (46. Baďura), Simon.

Starší dorostenci momentálně okupují sedmé místo tabulky divize a uzavírají tak silnější polovinu s dvanácti body. V tabulce pravdy jsou tři body v plusu. Mladší kategorie dorostenců si zbytečně v druhé půli zkomplikovala již rozhodnutý zápas.

Účet utkání otevřel Chuda, kterému asistoval Navrátil. Na druhém zásahu Chudy se podílel Mika. Chuda mohl dokonce dosáhnout hattricku, ale svou další šanci neproměnil. Poté měl prsty ve třetí brance, jejímž autorem byl Janováč.

Bohužel při tomto rozhodnutém brankovém rozdílu přišel nepochopitelný výpadek a Valaši během osmi minut vyrovnali. Štěstěna si však schovala více úsměvu pro 1. FC. Dvě minuty před koncem Přikryl nahrával Navrátilovi a ten rozhodl o těsném vítězství přerovských barev.

Sestava: Sohlich - Dostál (41.Sukop), Pospíšil (51. Kryška), Dolák, Doležel (41. Přikryl) - Zaoral (51. Grigar), Zatloukal, Mika, Janováč - Navrátil, Chuda.

Přerov je v tabulce na třetím místě s jednobodovou ztrátou na dvaadvacetibodový tandem 1. HFK Olomouc, Hranice. Potěšitelných je 12 bodů v tabulce pravdy.

Žáci

Áčka žáků bojovala v Zábřehu a dovezla šest bodů. Starší zvítězili 4:0 (1:0). Grečmal dostal Přerov do vedení a domácí drželi krok pouze s pomocí výroků hlavního rozhodčího.

Po změně stran a druhé brance, kterou vsítil Kovařík, však bylo na hřišti pánem jen jedno družstvo. Další branky 1. FC přidali Baculák a Nevřela.

Sestava: Kunc - Zeman, Řehák, Mezulianik, Vágner - Kratochvíl (45. Klézl), Kovařík (62. Kovář), Zimčík, Krumpoch (36. Nevřela) - Grečmal, Baculák (58. Noga).

Chlapci jsou s dvanácti body a třemi plusovými na čtvrté pozici divize. Zahanbit se nedali ani jejich mladší kolegové. Ti zdolali svého soupeře 2:0 (1:0). Kanonýrem střetnutí se stal Zedek se dvěma zápisy do černého.

Sestava: P. Jedlička - A. Jedlička, Dlouhý, Odstrčil, Dopita - Doupal (45. Duda), Chytil (43. Kubíček), Dyčka (36. Dvořák), Petráš (40. Göbl) - Šemro, Zedek. Chlapci pod vedením tria Smékal, Hrabal, Zedek mají na druhém místě stejně jako vedoucí Havířov 18 bodů, v tabulce pravdy poté 9 dobů.

Rezervy žáků nastoupily v Hranicích, které vedly ve starší kategorii tabulku krajského přeboru. Chlapci 1. FC však mile překvapili a odvezli si vítězství 2:0 (1:0). Branky vsítili Řehák a Krumpoch.

Sestava: Bukva - Dvořák, Pavel Řehák, P. Nevřela, Suchánek - Zaoral, Šebák, Krumpoch, Derych - Mlčoch, Pochyla.

Deváté místo, dvanáct bodů a nula v tabulce pravdy, to je vizitka starší rezervy žáků. Mladší béčko odehrálo dva rozdílné poločasy. V tom prvním remizovalo 1:1, kdy se trefil Klečka. V tom druhém propadli, dostali pět úderů, žádný nezasadili a vezou si půltucet za prohru 1:6.

Sestava: J. Vyoral - Vágner, Šubert, Přibyl, Pulchert - Grečmal, D. Vyoral, Klečka, Vajda - Mackovík, Horák. Střídali: Sekanina, Plášek, Přikryl. Mladší béčko je momentálně na desáté příčce krajského přeboru se čtyřmi mínusovými body.

Mistrovská utkání

Víkendová domácí utkání zahájí dorostenecké týmy v divizi s Jeseníkem (sobota 10.15 a 12.30). V neděli pak nastoupí áčka žáků proti Třinci (10 a 11.45) a béčka hostí Černovír (13.30 a 15.15).

Ženy po odloženém utkání přivítají v sobotu ČSAD Havířov (15.30). Jediným týmem, který opustí domácí hřiště, jsou muži. Ti se budou snažit napravit reputaci za poslední neúspěchy v neděli od 10 hodin v Ústí.