Cítí to hráči, trenéři, fukcionáři a určitě i příznivci kopané. Muži a béčka žáků by měli odstartovat druhé poloviny svých soutěží již příští víkend na Velikonoce, všechny zbylé týmy o týden později.

Muži hráli v sobotu v Hulíně a dostali rukavici 0:5 (0:2). Nepřesvědčili ani dorostenci, ti změřili síly v Olomouci s HFK. Starší doplatili na hrůznou osmiminutovku ve druhém dějství a prohráli 0:3 (0:0).

Trenér Pavel Koral řekl: „Výsledek bohužel neodpovídá dění na hřišti. Byl to naprosto vyrovnaný souboj, bohužel tři hrubky naší obrany dokázali domácí využít.“

Mladší dorostenci se stejným soupeřem vyfasovali podobně jako muži rukavici a prohráli 0:5 (0:4). Olomouckým se v MSDLdaří, pohybují se na čele tabulky a v zápase byli horkým favoritem.

Trenér Richard Švehlík sdělil: „Mladší dorost prozatím není schopen proti těžkému soupeři hrát koncentrovaně celý zápas. V kritických situacích se hráči nedokáží včas zapojit do bránění, chybují a ztrácejí tak naději na dosažení dobrého výsledku.“

Áčko žákovského týmu si pozvalo TJ Valašské Meziříčí a vyhrálo 4:1 (1:0). Celkem jednoznačné vítězství zařídili noví hráči přicházející ze Sigmy Olomouc Michal Baran a Jaroslav Svozil.

Mladší áčko podlehlo stejnému soupeři 2:3 (2:2), za Přerov se trefili Šebák a Kyselák. Trenéry Radka Hrabala a Romana Smékala mrzely stále se opakující chyby jejich svěřenců.

Béčka žáků si pozvala své vrstevníky z Hranic. Starší odešli poraženi 0:1 (0:0). Trenér Kamil Pospíšil řekl: „Dokud jsme hráli svou technickou hru, byli jsme lepší, potom jsme se přizpůsobili nakopávání míčů a bylo po hře.“

Mladší byli úspěšnější, dosáhli na remízu 1:1 (1:1). Oba góly padly z penalt, tu přerovskou proměnil Chytil. Přípravu do finiše dotáhnou muži, kteří v sobotu přivítají Klenovice na Hané (15 hodin).

Dorostenci zavítají v neděli do Kroměříže. Ani další týmy 1. FC Přerov nebudou spát na vavřínech. Jejich přípravná klání nejdete na www.fcprerov.cz.

(lj)