Již 23. ročník prestižního turnaje letos přivítal mladé naděje ročníku 2003. Nelítostné boje mladých talentů probíhaly v želatovickém sportovním areálu od pátku do neděle. Kromě vítězné Sparty nechyběly celky jako Teplice, Bohemians 1905, Jablonec, Sigma Olomouc či slovenský účastník Dukla Banská Bystrica.

Právě Slováci si to nakonec ve finále rozdali s pražskou Spartou. Ve vyrovnaném semifinálovém souboji totiž přehráli Teplice 3:2, čímž si vybojovali poměrně nečekanou účast ve finále.

„Na turnaji už jsme byli i loni, samozřejmě starší kategorie. To jsme skončili na devátém místě. Teď jsme tady už potřetí. Finále se Spartou Praha bude super, je čest hrát s takovým mužstvem. Bystrice je menší klub, Sparta je špička české ligy. Nečekali jsme, že se dostaneme takhle daleko, říkali jsme si, že bychom mohli skončit do osmičky," řekl před finále spokojeně hlavní trenér Banské Bystrice Lubomír Rusko.

Celý turnaj si nemohl vynachválit. „Já osobně jsem tady poprvé. Je tu pěkně, krásný areál, dobří lidé, super pivo," usmíval se trenér mladých hostů ze Slovenska.

Finále jeho svěřencům nakonec nevyšlo, Pražané, kteří v semifinále zdolali Sigmu Olomouc 3:1, vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a odvezli si vytoužený pohár pro vítěze.

Memoriál si užili nejen zúčastněné týmy, ale také stovky fanoušků, kteří se do Želatovic přišli podívat na elitní mládežnický fotbal. Nechybělo občerstvení a grilované lahůdky, vydařilo se i počasí, nedělní bouřky dorazily až po skončení turnaje. (něm)

Konečné pořadí turnaje

1. AC Sparta Praha

2. FK Dukla Banská Bystrica

3. SK Sigma Olomouc

4. FK Teplice

5. Bohemians 1905

6. MFK Frýdek Místek

7. FK Baumit Jablonec

8. 1. SK Prostějov

9. MFK Vítkovice

10. MŠK Fomat Martin

11. FC Želatovice

12. 1. FC Viktorie Přerov

13. FC Fastav Zlín

14. FC Kozlovice

15. TJ Valašské Meziříčí

16. FK SAN-JV Šumperk

Individuální ocenění

Nejlepší hráč: Jakub Braun (FC Želatovice)

Nejlepší střelec: Eliáš Hon (MFK Vítkovice)

Nejlepší brankář: Danko Adam (FK Dukla Banská Bystrica)