Hostům z Želatovic se zkomplikovaly plány už po čtrnácti minutách. Rozhodčí posoudil střet Čtvrtníčka s domácím hráčem jako penaltový, při čemž obránci Želatovic navíc ukázal i červenou kartu. Bartošík pokutový kop proměnil a poslal Opatovice do vedení.

V závěru první půle vrátil hosty do hry rovněž ze značky pokutového kopu Jemelka a upravil na poločasových 1:1.

Po hodině hry se družině trenéra Hoška podařilo dokonce v deseti vsítit vedoucí gól, když se trefil Chuda.

Opatovičtí se tak museli více tlačit do útoku a díky Hostašovi, nejmladšímu hráči na hřišti, vyrovnali na konečných 2:2. Oba týmy se musely spokojit se ziskem jednoho bodu.

„Před zápasem jsme si řekli, že nutně potřebujeme tři body. Bohužel jsme cíl nesplnili. Uhráli jsme se štěstím jen bod. Výsledek je pro nás celkem zklamáním. Ale z pohledu výkonu soupeře je remíza asi zasloužená," pověděl Ladislav Stratil, kouč Opatovic.

„Pokud nebudeme proměňovat své příležitosti, tak nemáme šanci uhrát lepší výsledek," dodal lodivod aktuálně předposledního týmu průběžné tabulky.

Spokojený nebyl ani želatovický kouč Pavel Hošek.

"Hodně jsme kazili přihrávky, měli jsme komplikovaný přechod do útoku. Naše finální fáze byla špatná. Remíza byla nejspíš pro oba týmy zasloužená. Celkově jsem z výsledku zklamaný, " pověděl.

FKM Opatovice – FC Želatovice 2:2 (1:1)

Branky: 14. Bartošík (pen.), 78. Hostaša – 43. Jemelka (pen.), 63. Chuda.

Rozhodčí: Dorušák – Křepský, Boháč. ČK: M. Novotný – Čtvrtníček. Diváků: 100.

Opatovice: Bělík – Stratil, Gerhard, Pala, M. Novotný – Číhal (46. Šigut), Strnadel, Rolinc (70. Ondroušek), Hostaša – Bartošík, Klvaňa. Trenér: Ladislav Stratil.

Želatovice: Čech – D. Bernard, Čtvrtníček, Venský, Zehnálek – Calábek (46. Havlík), Jemelka, Němec, Matušík – Koplík, Chuda (65. Řehák). Trenér Pavel Hošek.

V dalším zápase přivítají Opatovice v neděli na svém hřišti od 10 hodin Hněvotín a Želatovičtí vyzvou ve stejný den před zraky svých příznivců ve 14.30 tým Ústí.