Pokud nechtěli muži Přerova ztratit kontakt se špicí soutěže, museli doma Hněvotín porazit. Úkol splnili, tři body zůstaly po vítězství 2:1 a na první Kralice v tabulce půjdou do dalších kol se ztrátou dvou bodů.

Hodně těžké souboje čekaly o víkendu dorostence na půdě 1.HFK Olomouc. Starší prohrávali o poločase 1:0, ale na začátku druhého dějství se trefil Chuda a v poslední desetiminutovce ještě otočili vývoj zápasu zásahy do černého Složil a Pavelka na výhru 1:3. „Bojovnost, trpělivost a víra ve vlastní síly dosáhla na cenné tři body,“ konstatoval po utkání trenér Radek Hrabal. Přerov tak udržel třetí místo v tabulce divize, bod za vedoucími Vítkovicemi.

V utkání mladší kategorie byli papírovým favoritem domácí, ti vévodí celkovému pořadí divize mladších dorostenců. „Musím uznat, že Olomouc je lídrem po právu. Její hráči jsou rychlí, důrazní a nevypustí žádný souboj. Proto pro nás má bod z jejich půdy cenu zlata,“ neskrýval spokojenost po bezbrankové remíze trenér Smékal.

Povinnost splnily obě áčka žáků v soubojích s rezervami Hranic v divizi žáků. Starší si otevřeli střelnici na soupeřově půdě a vyhráli 0:8 (0:3). Po dvou zápisech do listiny střelců si připsali Kyselák, Kytlica a Suchánek, gól přidali i Havlíček a Klimek.

Mladší sice zvítězili 1:3 (1:1) po gólech Olšanského, Vojtkové a Perutky, trenér David Hrabal měl však k předvedené hře výhrady. „Spokojenost panuje ze zisku tří bodů, bohužel v této věkové kategorii je důležitější hra než výsledek a v této činnosti jsme zklamali. Doufejme, že naši mladíci si uvědomí, že hrát se musí i proti slabším týmům a bez pohybu a zápalu to nepůjde,“ řekl.

Rezervy žáků 1.FC přivítaly Velké Losiny a hostitelem byly dobrým pouze z poloviny. Starší béčko vyhrálo 2:0 (0:0), Plášek a Spáčil byli strůjci tří bodů v utkání krajského přeboru. Světlým okamžikem byl i návrat Grečmala do sestavy po nepříjemném zranění, které si přivodil v podzimním utkání s 1.HFK Olomouc. Mladší rezerva nastřelila Kunkalem břevno a domácí brankář Jurča držel dlouho bezbrankovou remízu. Nakonec se však přece jen před koncem prosadily vyspělejší Losiny a vyhrály 0:1.

Osm zápasů sehrály starší přípravky s Hanou Prostějov. V jednom odešly poraženy, jedenkrát remizovaly a šest utkání vyhrály. O 31 branek se rozdělili: Jaich 5, Koryčan, Handl a Keňo 3, po dvou Kužílek, Mirga, Skřeček, Němec, Cagášek, Handl, Mirvald a jeden gól přidal Kobliha.

V lize žen odjížděla přerovská děvčata do Brumova k utkání s týmem, nacházejícím se momentálně na samém chvostu tabulky. V prvním poločase tahaly Přerovanky za delší konec, druhá půle už tak dobrá nebyla, ale do vedení se 1.FC přece jen dostal po samostatném úniku Lexové v 72. minutě. Import tří bodů se však nekonal, protože v samotném závěru domácí děvčata vyrovnala po rohovém kopu na konečných 1:1. Ženy 1.FC tak nadále okupují střed ligové tabulky.

Šlágrem příštího kola krajského přeboru mužů bude bezesporu souboj druhé Oskavy, která hostí třetího v tabulce, muže 1.FC Přerov. Dorostenci přivítají v sobotu v 10 a ve 12.30 hodin Havířov. V neděli v 10 a v 11.45 hodin se postaví doma áčka žáků rezervám SFC Opava. Béčka žáků odjíždějí do Šternberka, ženy do Ostravy a přípravky do Hranic.

LUDĚK JUDAS