Dorostenci

1. FC Přerov – FC Vsetín 4:0 (3:0)

Starší dorostenci s posledním celkem tabulky divize rozhodli už v první půli. Po deseti minutách se trefil přímo z rohu Zatloukal – 1:0. Dvoubrankový náskok přišel deset minut před přestávkou – Chuda přiťukl Čechákovi a jeho střela už našla ten správný cíl. O čtyři minuty později se dočkal i Chuda, tomu asistoval Bernard – 3:0. Po příchodu z kabin už nebyl výkon domácích tak dravý, zřejmě pod dojmem nabytého vedení. O závěrečný zápis do listiny střelců se postarala ideální příhra Barana, zužitkovaná Skalkou – 4:0. V celém zápase si Přerov vypracoval ještě spoustu dalších šancí, ovšem bez třešničky na dortu v podobě gólu.

1.FC Přerov – FC Vsetín 4:0 (1:0)

Shodného výsledku dosáhli i mladší dorostenci. I v této kategorii obývá Vsetín samotný chvost tabulky divize s jediným bodíkem. Jenže domácí „nevyfasovali“ ten správný střelný prach, protože mohli zvítězit daleko větším rozdílem. Autory přerovských branek byli: Baran, Zaoral, Kratochvíl a Huňka.

Žáci

SK SULKO-Zábřeh – 1.FC Přerov 2:0 (1:0)

V dalším důležitém souboji áčko starších žáků neuspělo. „Hráčům nemám z hlediska nasazení co vytknout, jasně jsme soupeře přehráli, ale to bohužel ne vždy znamená ve fotbale úspěch. Mám pocit, že i kdybychom dnes hráli tři poločasy, stejně bychom se střelecky neprosadili, neboť jsme s vyloženými šancemi nakládali špatným způsobem. Za dobré výkony musím vyzdvihnout Jurčíka, Kyseláka a Zaorala,“ hodně mrzutě nesl prohru trenér Švehlík.

SK SULKO-Zábřeh – 1.FC Přerov 0:3 (0:1)

Povinný bodový zisk áčka mladších žáků s posledním týmem tabulky. „Výhra měla být daleko vyšší, neřešili jsme dobře finální fázi před brankou. Chválím dnes Vyorala, Grečmala, Vágnera, Spáčila, a také dva mladší hráče Kašpárka a Olšanského,“ konstatoval trenér Švehlík.

Rezervy žáků prohrály shodným výsledkem na půdě 1. HFK Olomouc B 0:2. Rozdílné byly pouze poločasy, u starších byl 0:1 a u mladších padly všechny branky už v první půli.

Do hanácké metropole zavítaly i starší přípravky. Áčko starší přípravky prohrálo se Sigmou Olomouc 0:5 a 2:4, dvě branky Přerova vstřelil Kučera. Rezerva starší přípravky vyválčila remízu 1:1 a prohrála 0:5, střelcem jediného zásahu byl Mirga.

Ženy

1.FC Přerov – FC NESYT Hodonín 1:2 (0:2)

„Bohužel jsme nezvládli nejdůležitější utkání jara, přímý souboj o druhou příčku tabulky. V první půli jsme se prezentovali zatím snad nejslabším výkonem na jaře. Soupeř nám hlavně v prvním poločase uštědřil lekci z bojovnosti a nasazení a ukázal nám, jak se bojuje o druhé místo. Navíc využil naše hrubé chyby v obraně. Ve druhé půli byla hra z naší strany lepší, ale na vyrovnání to bohužel nestačilo. Hodonín vyhrál zaslouženě,“ neskrýval zklamání z prohry trenér Vyskočil po zápase ligy žen. Jedna branka Mokrušove v 56. minutě na body nestačila.

Víkend

Muži budou chtít napravit svou reputaci v neděli od 16.30 v Želato­vicích. Stěhování à la „kulový blesk“ proběhne v sobotu, obojí dorostenci zajíždějí do Havířova, a naopak do Přerova přijedou havířovská áčka žáků; hraje se v 10 a 11.45 hodin. V neděli pak žákovské rezervy hostí Nemilany v 10 a 11.45 hodin a od 14.00 přivítají starší přípravky Čechovice. Ženy budou chtít na prohru s Hodonínem zapomenout v neděli v Lubině.

LUDĚK JUDAS