Áčka žáků přivezla z 1.HFK Olomouc šest bodů. Naopak ostrou munici si dovezl do Přerova Jeseník proti rezervám žáků 1.FC. Děvčata strhla domácí vítězství s Ocmanicemi na svou stranu až v poslední minutě.

Málo vídanou střelnici si otevřeli dorostenci 1.FC v divizi v Litovli. Starší pokořili svého soupeře 1:7 (1:2) hattrickem Zaorala a dalšími brankami Miky, Chudy, Složila a Navrátila.

„Velmi mě těší výkony hráčů, kteří museli nastoupit na nezvyklých postech a vedli si velice dobře,“ netajil spokojenost s výsledkem vedoucí družstva Radko Dubravský.

Mladší dorostenci dali Litovli ještě o gól více a zvítězili 1:8 (1:3). Do střelecké listiny se zapsali dvakrát Halamíček, Mádr a Nevřela a po brance přidali Pelikán a Grečmal.

„Tohle jsou pro hráče vyhozené hodiny času a pro klub zbytečně investované cestovní výlohy, protože i trénink na okolních plochách našeho domácího stadionu by dal mým svěřencům víc, než tento zápas,“ nebral si servítky trenér 1.FC Roman Smékal.

Áčka žáků vyplenila hanáckou metropoli. Z trávníku 1.HFK Olomouc si vezou v divizi plný bodový zisk.

„Úvod zápasu jsme zvládli velmi dobře, hráči plnili zadané pokyny a na hřišti byli lepším týmem. Jsem rád, že jsme utkání i přes značnou marodku zvládli vítězně. Musím hráčům za předvedený výkon v těžkém utkání poděkovat,“ konstatoval po vítězství 1:2 (1:2) trenér staršího áčka Richard Švehlík. Obě branky hostů si připsal Halamíček.

Chuda, Baďura a Kašpárek, to jsou jména střelců tří gólů Přerova v kategorii mladších áček. Mužstvo podalo jeden z lepších výkonů jara a zaslouženě si odvezlo výhru 0:3 (0:2).

V zápasech rezerv žáků Přerova a Jeseníku se hostům na Hané hodně líbilo a na utkání budou jistě dlouho vzpomínat. Starší béčko 1.FC prohrálo 2:7 (2:1), Spáčil a Plášek se stali autory branek Přerova. Jejich mladší kolegové podlehli vyspělejšímu soupeři dokonce 1:14 (1:4). Čestný úspěch při debaklu vsítil Kučera.

Přerovská děvčata v dalším kole Moravskoslezské ligy žen doma porazila Ocmanice 3:2 (1:0). Lexová vstřelila dvě branky, tu druhou, rozhodující, v poslední minutě zápasu. Jednu trefu si připsala Pokorná.

„Utkání jsme vyhráli zaslouženě. Většinu zápasu jsme byli aktivnější a vytvořili si i více brankových příležitostí. Vinou našich hrubých chyb to však bylo drama do poslední minuty. Děvčata bojovala až do konce navzdory velkému horku a byla za to odměněna ziskem tří bodů,“ sdělil trenér Vyskočil.

Tři kola před koncem krajského přeboru mužů hodně ukáže o ambicích 1.FC Přerov nedělní výsledek zápasu v Určicích.

Dorostenci v sobotu v 10 a 12.30 hodin přivítají Hranice, áčka žáků v neděli v 10 a v 11.45 hodin Havířov. Rezervy žáků poputují do Šumperka, starší přípravky do Olomouce a ženy do Lubiny. Benjamínci, mladší přípravky se představí v sobotu od 9 hodin na turnaji v Kozlovicích.

LUDĚK JUDAS