Dorostenci byli v divizi ve Fulneku úspěšní napolovic. Nadále se nedaří žákovským kategoriím. Ženy přivezly z Vysočiny všechny tři body. Přípravky nestačily na Sigmu Olomouc.

Dorostenci

Fotbal Fulnek - 1. FC Přerov 5:3 (3:1)

Starší dorostenci ve Fulneku díru do světa neudělali. Individuální chyby a neproměňování šancí body nepřinesly. Čechák nedal za stavu 3:1 pro domácí penaltu, navíc Přerov musel hrát od 51. minuty v deseti, protože červenou kartu vyfasoval za faul Tihelka.

V poslední desetiminutovce 1. FC korigoval výsledek, ale závěrečné slovo měli přece jen domácí.

Branky: 7. Machač, 81. Zatloukal, 85. Navrátil.

Trenér Koral: „Začíná se projevovat, že někteří hráči nemají natrénováno. Všechno se odvíjí od individuálního přístupu každého jednotlivce k tréninku i ke hře.“

Fotbal Fulnek - 1. FC Přerov 0:2 (0:0)

To mladší dorostenci v divizi v utkání s Fulnekem zapnuli ve druhé půli na vyšší obrátky a po zásluze si odvážejí všechny tři body a v tabulce stoupají do vyšších pater. Branky: 62. Baran, 69. Zaoral.

Žáci

Áčka žáků nedosáhla na body ani v Uničově a shodně prohrála 0:2. Oba souboje se nesly ve vyrovnaném duchu, ale na chlapce 1. FC zřejmě začínají doléhat neúspěšné výsledky z minulých kol.

Je třeba se rychle otřepat, provést alespoň částečné změny a zkusit zabojovat. Co je naplat, že v souboji rezerv starších žáků 1. FC a 1. HFK Olomouc je vývoj střetnutí vyrovnaný, když potom přijdou slepené branky do přerovské sítě, přijde i výpadek v nasazení a nakonec je z toho debakl 0:6 (0:1).

Duel mladších béček byl ještě vyrovnanější. Přerov sice prohrával 1:2, vyrovnat mohl z penalty Kašpárek, ale neproměnil a v závěru hosté upravili na konečných 3:1. Jediný úspěch Přerova asi zapsal Chytil.

Podle očekávání neuspěly doma přípravky se Sigmou Olomouc. Áčko starších přípravek prohrálo 0:9 a 2:3, obě branky vsítil Kučera. Béčko starší přípravky prohrálo 0:2 a 0:11.

Ženy

Vysočina Jihlava - 1. FC Přerov 0:1 (0:0)

V lize žen přivezla děvčata 1. FC cenné vítězství z Jihlavy. Jedinou branku zápasu dala tři minuty před koncem Jemelíková.

„Konečně se nám podařilo udržet v utkání čisté konto, což je základní předpoklad k úspěchu. V první půli hrál náš mladý tým zakřiknutě. To se nám podařilo po přestávce změnit a byli jsme zkušenějším domácím více než vyrovnaným soupeřem. Podařilo se nám střídáním hru oživit, což přineslo v závěru kýžený úspěch. Venku jsme zatím stoprocentní, ale doma se nám moc nedaří,“ okomentoval utkání trenér Vyskočil.

Zápasy

Už dnes ve středu 16. září od 16.30 hodin nebudou chtít muži přerušit bodovou sérii s Bělotínem. V sobotu pak na ně čeká doma od 16 hodin Ústí.

Velmi těžkou pozici budou mít dorostenci s Karvinou (sobota 10.15 a 12.30 hodin).

Áčka žáků hostí rezervy Baníku Ostrava (neděle 10 a 11.45 hodin).

Ženy přivítají doma DFK Holešov (neděle 14 hodin). Rezervy žáků poputují do Nemilan. Přípravky odjíždějí do Čechovic. Benjamínky čeká turnaj v Beňově.