Odčinit výpadek s Hranicemi chtěli starší dorostenci 1. FC s Bystřicí pod Hostýnem. Disciplinovaný výkon s kolektivním pojetím hry přinesl ovoce v podobě výhry 5:1 (3:0). Hattrickem se blýskl Navrátil, dva zásahy přidal Zaoral. Vítězství katapultovalo přerovské starší dorostence na druhé místo divize.

Dvěma brankami Halamíčka a po jedné Zaorala, Mádra a Zimčíka zdolali mladší dorostenci své vrstevníky z města pod Hostýnem 5:0 (3:0). Vzhledem k postavení v tabulce to však bylo vítězství více méně povinné. Mladší dorostence Přerova to posunulo na šestou příčku MSDD.

Za nepodařené označil trenér Švehlík bezbrankové vystoupení áčka starších žáků doma s Bílovcem. „Podali jsme jeden z nejhorších výkonů podzimu. Naší hře chyběla šťáva, všude jsme byli pozdě, a tak jsme se tentokrát ani příliš do šancí nedostali. V obranné fázi jsme potvrdili kvalitu, ale chyběla přesná rozehrávka, tudíž byla naše hra rozháraná a naprosto neproduktivní. Bohužel jsme utkání nezvládli, což je pro nás určitě zklamáním,“ lamentoval kouč. Pouze jeden získaný bod odsoudil 1. FC na pátý stupínek tabulky MSŽD po podzimní části.

Baďura a Dýčka otočili poločasové jednobrankové manko v souboji mladších áček žáků s Bílovcem. Přerov vyhrál 2:1. „Do utkání jsme opět vstoupili ustrašeně a báli jsme se kombinovat. Vše nám dlouho trvalo. Ve druhé půlce nastalo zlepšení a vytvářeli jsme si šance po pěkných akcích, což nás těšilo, a doufám, že i rodiče se měli na co koukat. Z jednotlivců zaslouží pochvalu Suchánek, Mazáč, Olšanský a Dostál,“ neskrýval spokojenost z vítězství trenér Mrázek. Mladší áčko tak přezimuje s 16 body na 9. místě tabulky.

Starší rezerva žáků svůj domácí souboj s 1. HFK Olomouc B nedohrála. Na začátku se nepříjemně zranil přerovský kapitán Ondřej Grečmal a musela být přivolána rychlá lékařská pomoc. Trenér Vajda potom nenechal v utkání pokračovat: „Nejpřednější je zdraví hráčů. Ondrovi přejeme brzké uzdravení a návrat na hřiště.“

Mladší rezerva prohrála 2:3. Po půli chtěla vymazat dvoubrankový deficit, ovšem 1.HFK vstřelil třetí gól. Dvě branky Perutky už alespoň na zisk bodu nestačily.

Zbrojovka Brno je lídrem Moravskoslezské ligy žen a své postavení potvrdila i v klání s přerovskými děvčaty. Ta si domů vezou pětibrankový ranec za prohru 0:5 (0:2).

Nelehkou úlohu budou mít muži v sobotu od 13.30 hodin v Lipníku nad Bečvou. Oba dorostenecké týmy se představí v sobotu v Uničově. Rezervy žáků naopak vyběhnou na domácí trávník proti Čechovicím v 10 a 11.45 hodin. V neděli ve 13.30 hodin bude k vidění domácí utkání ligy žen, děvčata přivítají tým s názvem FK Holešovské holky. (lj)