Už v úvodu střetnutí začala Viktorka diktovat tempo zápasu. V 10. minutě se v první šanci po centru Koutného ocitl Kyselák, jeho hlavička však nebyla nebezpečná.

Hosté poprvé zahrozili po dvaceti minutách hry střelou zpoza šestnáctky. Hra se poté vyrovnala a Havlíčkův Brod dokonce mohl jít do vedení. Dvě obrovské šance ale spálil Veselský, zasloužil se o to dobrými zákroky přerovský gólman Neoral.

„Po přehodnoceném vítězství Blanska jsme do dnešního utkání vstoupili trošku jinak. Nebyli jsme v prvním poločase tak fotbaloví. Největší příležitost měli hosté, díky Neoralovi jsme ji přežili. I tak jsme ale měli více ze hry," hodnotil první půli trenér Přerova Petar Aleksijevič.

Druhý poločas byl kompletně v režii domácích. Ve 47. minutě předvedl pěkný průnik s kvalitním zakončením Michal Koutný, hostující brankář Soukal však vytasil bravurní zákrok. Stoprocentní šanci si Přerované vytvořili o dvě minuty později. Po standardní situaci hlavičkoval Hrušák, Soukal míč vyrazil pouze k Bogdaňovi, ten však v jasné pozici vedením pohrdl.

„Do Přerova jsme přijeli s tím, že chceme dát nějaký gól a hrát na vítězství, udělali jsme proto nějaké změny v sestavě a hráli na dva útočníky. V první půlce jsme si nějaké brejkové situace vytvořili, ale ve druhé půli už si domácí značnou agresivitou a rychlými výpady vynutili tlak," řekl trenér Havlíčkova Brodu Richard Zeman.

Nebezpečné situace ve vápně hostů nadále vznikaly hlavně po standardních situacích a Hrabalových dlouhých autech. Na jeden z nich si v 73. minutě důrazně naběhl kapitán Ondřej Václavíček, v síti však skončil jen on sám. Obrovský závar před brankou Soukala vznikl o pět minut později, dopadl ovšem pouze dalším autem.

V 83. minutě předvedl pohlednou individuální akci nejlepší hráč na hřišti Koutný. Navrátilec z kozlovického hostování naservíroval míč před branku Hrušákovi, který však v důležitý moment zaváhal. Viktoriáni nadále tlačili, vytoužená branka ale nepřišla, utkání tak skončilo za stavu 0:0.

„S výrazným přispěním našeho brankáře a místy i štěstí jsme vybojovali bod. Hráčům dnes děkuji za to, jak k tomu přistoupili a jak se s tím vyrovnali. Mámě mladé družstvo s hodně dorostenci. Pro nás je to cenný bod," byl s remízou spokojen lodivod hostů.

Jeho protějšek vzhlíží do budoucna s optimismem. „Nemůžu klukům vyčítat, že by nechtěli, nebo že by byli dnes málo důrazní či agresivní. Naopak ze sebe vydali maximum. V takové negativní atmosféře se snažili utkání zvrátit a já jim musím poděkovat, že odevzdali své maximum. Věřím, že se k nám štěstěna ještě otočí, jsme přeci jen nové mužstvo, hrajeme novým stylem a chce to čas," pověděl přerovský kouč.

K dalšímu utkání jeho celek zavítá příští sobotu na hřiště Uherského Brodu. „V Uherském Brodě je to těžké prostředí. Já tam samozřejmě chci jet pro vítězství. Myslím si, že hrajeme dobrý fotbal, že to má hlavu a patu. Výsledky se dostaví," věří Aleksijevič

1. FC Viktorie Přerov – FC Slovan Havlíčkův Brod 0:0

Rozhodčí: Kaloč – Novák, Koláček. ŽK: Václavíček, Bubeník, Hrušák, Bogdaň – Kavka, Polívka. Diváci: 130.

Přerov: Neoral – Hrabal, Bogdaň, Koláček, Bubeník – Koutný, Hrušák, Václavíček, Pavelka, Kyselák (69. Zaoral) – Blažkovský. Trenér: Petar Aleksijevič.

Havlíčkův Brod: Soukal – Polívka, Báča, Křivka, Konvalina (79. Štědrý) – Plichta (93. Tuhý), Henek, Kavka, Vařejka – Prchal, Veselský (87. Hejkal). Trenér: Richard Zeman.