Zároveň se ziskem tří bodů posunuli do čela divize skupiny E. Přerovu, minimálně do neděle, náleží pátá příčka.

Po vítězném utkání proti Lískovci došlo v základní sestavě Viktoriánů ke dvěma změnám. Místo zraněného Hrubého se na hrotu útoku představil Hrušák, na levém kraji obrany dostal důvěru Bubeník.

Jenže, jak se ukázalo, ani on nedodal defenzivě Přerova potřebnou jistotu. Neuběhly ani čtyři minuty, když terén zradil Kopeckého a hostující Lukáš zařídil z hranice velkého vápna hostům vedení.

Než se však stačili svěřenci trenéra Švehlíka z inkasované branky oklepat, lovil Sohlich míč ze své sítě podruhé. Proti sraženému pokusu Lukáše byl bezmocný. Vítkovický záložník tak už v šesté minutě sahal po hattricku.

„Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl. Byli jsme pasivní a Vítkovice dokonale využily zmatků v naší obranné fázi, což ovlivnilo celý průběh utkání," měl jasno Švehlík.

Po vlažném startu Přerov zkrátka musel zvýšit otáčky. Výsledkem bylo snížení Kazára, který s přehledem zakončil svůj únik. V tu chvíli zbývalo do konce půle ještě dost času a například akce Zaorala s Kyselákem po vyrovnání doslova volala. V klíčový moment ale nad druhým jmenovaným zvítězil kluzký trávník.

„Řekl bych, že od zhruba dvacáté minuty prvního poločasu jsme byli lepším týmem, bohužel jsme vytvořené šance neproměnili," zalitoval kouč domácích.

Po změně stran byla k vidění neobvyklá věc. Vystřídáním vítkovického Kovalíka za Ognyanova se do hry dostal už čtvrtý brankář sobotního odpoledne. Ještě před přestávkou totiž domácí Sohlich přepustil své místo Švédovi.

Snaha Viktoriánů byla ve druhé půli patrná. Do karet jim ovšem nehrál stále horšící se stav terénu, ani řada sporných rozhodnutí hlavního arbitra. Po jednom z nich pečetil triumf hostů v poměru 3:1 Kovařík.

„Vítkovicím stačilo hrát zezadu, spoléhat na brejkové situace a jedna z nich jim vyšla. Soupeři gratuluji k vítězství, ale současně se musím pozastavit nad výkonem rozhodčího. Před posledním gólem ignoroval jasný faul, ignoroval i penaltový zákrok na Hrušáka při střele do prázdné brány. Nikdy se nevyjadřuju k rozhodčím, dnes to udělám," postavil se za své hráče Švehlík.

Poslední zápas podzimní části čeká Přerovské příští sobotu. V ostře sledovaném derby přivítají celek Kozlovic. Začíná se ve 13.30.

1. FC Viktorie Přerov – MFK Vítkovice 1:3 (1:2)

Branky: 26. Kazár – 4. a 6. Lukáš, 76. Kovařík.

Rozhodčí: Sedláček – Mayer, Miklík. ŽK: 29. Václavíček, 56. Hrabal, 89. Pavelka – 56. Jonek, 80. Blucha. Diváků: 135.

1. FC Viktorie Přerov: Sohlich (30. Švéda) – Hrabal, Hýbner, Kopecký, Bubeník – Václavíček – Zaoral (77. Zimčík), Kyselák, Pavelka – Hrušák, Kazár. Trenér: Richard Švehlík.

MFK Vítkovice: Ognyanov (46. Kovalík) – Jonek, Pilař, Prokeš, Dvořák – Lukáš (68. Blucha), Kovář, Adam Hruzík, Bystrý (88. Červeňák) – Kovařík, Stanovský. Trenér: Oldřich Jakubek.

Autor: TOMÁŠ STOKLÁSEK