Ve středu se měla podle plánu hrát utkání Kralice – Hněvotín, Určice – Bělotín.

Zatímco první utkání se s největší pravděpodobností od 17.30 uskuteční, v Určicích se znovu hrát nebude. „Momentálně znovu prší, takže hřiště je v nezpůsobilém stavu,“ řekl do telefonu Deníku předseda Sokola Určice Milan Sosík.

„Kdyby pršet nezačalo, byli jsme připraveni zápas odehrát, takhle to ale znovu nejde,“ doplnil. O víkendu Určice využily k domácímu duelu s Kozlovicemi hřiště s umělou trávou v Morkovicích a prohrály 1:2.

„To je vražedné půjčovat si na domácí zápasy cizí hřiště. Naštěstí předpověď počasí už je trochu optimističtější. Takže v příštím týdnu bychom naše zápasy už měli konečně odehrát. Pokud by ale i nadále mělo pršet, na umělku bychom stejně museli,“ připustil Sosík.

Na umělém povrchu se bude hrát i dohrávka mezi Ústím a Želatovicemi. Ze čtvrtka, kdy je hřiště v Hranicích obsazené, se přesunula na středu a má výkop v 17.30.

„Naše hřiště je po povodni stále velmi podmáčené, připravené nejsou ani kabiny, které musely být vyklizeny. Zařízení tak sice závažné škody neutrpělo, ale vysoušení jde především kvůli počasí, které nám také nenahrává, velmi pomalu,“ prozradil trenér Ústí Vojtěch Bušina.

Se stoprocentní jistotou se dá říct, že v Ústí se nebude hrát ani v neděli s HFK Olomouc B. „Ve hře je několik variant, včetně toho, že bychom hráli na umělé trávě v Holici, ale zatím je předčasné o tom mluvit,“ řekl Bušina.

Jeho svěřenci od povodně před čtrnácti dny trénují ve velmi omezených podmínkách. „Buď využíváme asfaltové hřiště na in–line a jednou jsme byli v Hranicích, ale to nás po čtyřiceti minutách zahnala průtrž mračen zase pryč,“ povzdechl si ústecký kouč.

Ústí by se do konce sezony mohlo na domácím trávníku ještě jednou představit. 20. června má končit sezonu zápasem proti Bělotínu. „Jestli to ale bude doma, to se uvidí. Všechno teď závisí na počasí,“ ví dobře Bušina.