„Stanovili jsme si taktiku, kterou jsme stoprocentně plnili. Kluci si dali říct, hráli jsme podle toho, co jsem měl vypozorované ze hry Dolan. Myslím, že se nám to osvědčilo," byl spokojen trenér domácích Pavel Hošek.

Do vedení šel jeho tým po křídelní akci Calábka. Pravý záložník dobře zatáhl míč, jeho přizvednutý centr si našel Tomáš Matušík, který hlavou uklidil balon do sítě. Želatovice se ve 39. minutě radovaly z vedení.

Po změně stran utkání pokračovalo v podobném duchu. Hrozili hlavně domácí. Dvoubrankový náskok zařídil svému celku v 65. minutě Tomáš Čtvrtníček. Opět to bylo po zvládnuté akci po křídle, tentokrát míč do vápna nastřelil Bernard a Čtvrtníček dával do prázdné branky.

Dalšího gólu se diváci v želatovickém areálu nedočkali, domů mohli odcházet spokojeni po zasloužené výhře 2:0.

„Soupeře jsme k ničemu nepustili, přestože měl možná optickou převahu v držení míče. Měli jsme víc šancí. Nastřelili jsme ještě tři tyčky," podotkl závěrem Pavel Hošek.

Želatovice v dalším kole čeká v sobotu okresní derby na půdě Kojetína, Dolany doma přivítají o den později Zábřeh.

FC Želatovice – FC Dolany 2:0 (1:0)
Branky: 39. Matušík, 65. T. Čtvrtníček.
Rozhodčí: Malčánek – Ehrenberger, Štětka. ŽK: Calábek, Procházka. Diváci: 80.
Želatovice: Čech – D. Bernard (76. Zlámal), Dlouhý, Němec, Zehnálek – Calábek, Jiří Jemelka, Matušík, T. Čtvrtníček (90. Bouchalík) – Kovařík, Mackovík (84. Jakub Jemelka). Trenér: Pavel Hošek.