Matematika pro zápas okresní soutěže mužů 1.FCV B proti Měrovicím byla nadmíru jasná. Vítěz bude okupovat po 4. kole první místo. Dvě branky Rossáka a po jedné Čecháka a Lance rozhodly o vítězství Přerovanů 4:0 (1:0).

Áčka dorostenců U19 a U17 zajížděla v divizi do Jeseníku. V kategorii starších se po bezbrankovém poločase domácí ujali vedení, ale čtvrthodinku před koncem srovnával Zaoral na konečných 1:1. „Nedokázali jsme naplno využít schopnosti našich hráčů a porazit soupeře kombinační hrou. Remíza není výsledek, který jsme chtěli přivézt. A to mohlo být i hůř. O další dva body nás obralo neproměňování šancí,“ konstatoval asistent trenéra Radko Dubravský.

Mladší kategorie U17 ještě v divizi neokusila slast vítězství. Po víkendu to už ale neplatí. V Jeseníku vyhrála 2:4 (1:2). Dva góly si připsal Zaoral, po jednom Kyselák a Pochyla.

Béčko dorostenců hostovalo v Černovíru. Starší zvítězili 2:6 (2:3), mladší však těsně podlehli svému soupeři 4:3 (4:2).

Na čtyřech frontách v žákovské lize změřil síly doma Přerov s Třebíčí. Nejstarší kategorie U15 vyhrála 4:0 (1:0), úspěšnými zakončovateli se stali Tomek, Koutný, Plášek a Kopečný. „Myslím, že si hráči utkání užili a že z výkonu v něm měli dobrý pocit. Věřím, že naše výkonnost bude mít nadále vzrůstající tendenci a že se prosadíme i v utkáních s těžkými soupeři,“ neskrýval spokojenost trenér Richard Švehlík.

Ve čtrnáctkách se o tři body pro domácí postaral jedinou brankou v zápase v první půli Baďura.

V zápase U13 se gólově nejlépe prosadila Vojtková se třemi zásahy, po jednom přidali Dostál, Švantner, Macháček a Ťápal, celkem tedy sedm úspěchů. Jenže Třebíč dosáhla o gól víc a po výsledcích 4:1, 1:1, 0:5, 2:1 vyhrála celkově 7:8.

Nejmladší kategorie žáků, dvanáctiletých, završila dvě desítky branek a zvítězila 20:4 po výsledcích 1:2, 6:2, 5:0 a 8:0. Do střelecké listiny se zapsali Mirga a Langer 5, Goldemund a Macháček 3, Motáň a Šlancar 2.

Starší přípravky U11 a U10 přivítaly 1.HFK Olomouc. Jedenáctka vyhrála 18:10 (2:4, 7:2, 6:2, 3:2), U10 dokonce 34:1 (8:0. 8:1, 10:0, 8:0). Výsledky zde ale hrají podružnou roli, nejdůležitější je, aby děti dostaly chuť do fotbalu. Devítiletí v Prusinovicích svůj turnaj vyhráli, U8 ve Vlkoši dosáhla na bronz.

Divizní fotbalisté Přerova po středeční remíze s Pelhřimovem hostí v sobotu od 16 hodin v areálu Spartaku Horácký FK Třebíč. Rezerva mužů určitě nebude chtít připustit přerušení čtyř výher v Horní Moštěnici s tamní rezervou v neděli od 16 hodin. Všechny čtyři kategorie dorostenců se představí doma. V sobotu v divizi vyběhnou v areálu Spartaku áčka proti Zábřehu se začátky v 10.15 a 12.30 hodin. V neděli pak na hřišti SK Přerov přivítá rezerva Konici v 10 a 12.15 hodin. Všechny žákovské týmy bude hostit Sparta Brno. Starší přípravky můžete povzbudit v sobotu od 9 hodin doma se Šternberkem (hř. SK Přerov). Mladší přípravky budou absolvovat turnaje v Brodku a v Lipníku. (lj)