Souboj dvou týmů z druhé poloviny tabulky skončil dělbou bodů, o což se v poslední minutě řádné hrací doby postaral útočník hostí Hrušák.

FC Sparta Brno – 1.FC Viktorie Přerov 2:2 (1:0)

Brněnští, jež jsou farmou druholigové Zbrojovky, nastoupili posíleni o čtyři její hráče, naopak 1.FCV přivezl do Brna čtveřici dorostenců kvůli marodce a zranění některých hráčů.

A do hry se zapojili hned dva. V základní sestavě nastoupil na pravé záloze Zaoral a od 56. minuty se na hřišti objevil i Přikryl a také jejich zásluhou Přerov získal bod.

„Oba, stejně jako celé družstvo, chválím za předvedený výkon. Získali jsme naprosto zasloužený bod a nebít našich chyb, mohly to být i body tři,“ poznamenal trenér Richard Švehlík.

Stovka přihlížejících diváků se v první půli dočkala jen dvou gólových příležitostí, ze kterých padla jedna branka. A naneštěstí pro hosty do jejich sítě. Ve 24. minutě propadl v souboji o míč přerovský Hrabal na levé straně obrany a jeho chybu následně potrestal Stehlík.

Vyrovnání měl na kopačce ve 36. minutě Cahyna, jenže z osmi metrů netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

O to více jej tento fakt mohl mrzet hned po změně stran, kdy jeho tým podruhé inkasoval. Útočník Mica napřáhl a překonal Fikr v brance 1.FCV.

Ani za nepříznivého stavu 2:0 to ale svěřenci kouče Švehlíka nezabalili. Ten naopak sáhl v 67. minutě k riskantnímu tahu, kdy stáhl hru na tři obránce a posílil ofenzivu, což se nakonec ukázalo jako rozhodující.

V 79. minutě oslovil Bernard křížným pasem nabíhajícího Cahynu, jenž střelou na vzdálenější tyč poprvé rozvlnil brněnskou síť.

Zbytek utkání se pak odehrával za výrazné převahy Přerova, ze které padla také vyrovnávací branka. V poslední minutě řádné hrací doby se prosadil parádní střelou z pětadvaceti metrů útočník Hrušák a postaral se přinejmenším o spravedlivou dělbu bodů.

„Kluci odehráli nejlepší zápas za mého působení na lavičce. Byli jsme lepší, měli více šancí, které jsme ale bohužel v první půli nedokázali proměnit. Naopak kvůli individuálním chybám jsme na začátku druhého poločasu prohrávali 2:0. Poté jsme začali hrát vabank na tři obránce a tři útočníky, což se nám vyplatilo. Opět se potvrdilo to, že hrajeme lépe venku než doma. Teď ještě v posledním utkání musíme potvrdit zlepšenou formu a doma porazit Spytihněv,“ burcuje tým trenér Švehlík.

Statistiky

Branky: 24. Stehlík, 49. Mica – 79. Cahyna, 90. Hrušák.

Rozhodčí: Fridrichovský – Julínek, Šťastný. ŽK: Krejčí, Lang, Stehlík – Mrázek, Matušík, Cahyna, Přikryl. Diváků: 100.

FC Sparta Brno: Hladký – Záboj, Lang (68. Hon), Krejčí, Král – Fuxa (46. Hlavinka), Sus, Lerch, Pavlas – Mica, Stehlík (80. Kubíček). Trenér: Milan Volf.

1.FC Viktorie Přerov: Fikr – Popela (67. Smékal), Švrček, Mrázek, Hrabal (56. Přikryl) – Zaoral, Hýbner, Bernard, Matušík – Cahyna, Hrušák. Trenér: Richard Švehlík.

I když Přerov přivezl z Brna bod, stále zůstává na chvostu tabulky. Jak už zaznělo, poslední zápas podzimu (první jarní předehrávku, pozn. red.) odehraje 1.FCV na svém trávníku. V sobotu od 13.30 hodin přivítá Spytihněv, se kterou v prvním kole prohrál 4:0.