Utkání načal hned ve čtvrté minutě želatovický kapitán Ladislav Dlouhý, který v minulém kole hattrickem sestřelil Troubky.

A také tentokrát byl při chuti. Dostal perfektní přihrávku do běhu a téměř od poloviny hřiště uháněl sám proti brankáři Mánkovi. Zachoval chladnou hlavu a střelou mezi nohy poslal svůj tým do vedení.

Kozlovičtí se osmělili až po půlhodině hry, kdy Stokláska perfektně zpracoval dlouhý nákop, avšak jeho zakončení scházela větší přesnost.

Sedm minut před poločasovým hvizdem pronikl do vápna hostující záložník Matušík. Skluzujícího Petráše si už přehazoval, ten ovšem zahrál rukou a sudí Kopecký bez váhání nařídil pokutový kop. Míč si na značku postavil Jemelka a zkušeně střelou doprostřed brány zvýšil na 0:2. Domácí tak měli v přestávce nad čím přemýšlet.

Po příchodu z kabin se hned ve 49. minutě postaral o zápletku Pola, který z dvaceti metrů nechytatelnou střelou překonal Bělíka a dal tak utkání nový impuls.

Domácí byli od tohoto okamžiku aktivnější a mnoho jejich šancí volalo po gólu, jenže žádná ze střel ani hlaviček se neujala a Želatovice si tak odvezly z derby plný počet bodů.

„Pokračovali jsme v trendu, který jsme nastavili, a to hrát zodpovědně dozadu, což jsme potvrdili i v Kozlovicích. Domácí měli mírnou převahu, ale na góly jsme vyhráli my,“ pověděl Bohumil Chodil, jeden z trenérů vítězného celku.

Kozlovičtí se po utkání cítili poškozeni, nelíbily se jim především souboje v šestnáctce.

„Chtěli jsme brzy vstřelit branku, ale bohužel po chybě na polovině hřiště jsme naopak inkasovali a tím se určil ráz utkání. Museli jsme začít hrát jinak, jenže jsme dostali další gól z přísně nařízené penalty. Když rozhodčí tento sporný moment uznal za penaltový, tak ve druhé půli mohl minimálně dvě nařídit i proti Želatovicím,“ znělo z úst domácího trenéra Kamila Štěpaníka.

„První poločas jsme prohospodařili. Ve druhém jsme začali aktivně, vytvořili si nějaké šance, ovšem spálili jsme i ty nejvyloženější. Když nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát,“ dodal.

FK Kozlovice – FC Želatovice 1:2 (0:2)

Branky: 49. Pola – 4. Dlouhý, 38. Jemelka (pen.).

FK Kozlovice: Mánek – T. Petráš, Stržínek, Mich. Král, Zselezo – Kaďorek, M. Bernard, Pola (80. Matula), Stokláska – Vrba, J. Dohnal. Trenér: Kamil Štěpaník.

FC Želatovice: Bělík – Koplík, Venský, Mrázek, D. Bernard (85. Calábek) – Jemelka (57. Havlík), Němec, Matušík, Smékal (73. T. Klein) – Chuda, Dlouhý. Trenéři: Bohumil Chodil, Pavel Hošek.