„Já jsem rád, že se ještě soutěž nehrála. Minulý týden jsme přátelák nehráli v nejlepším složení, příští týden to už snad bude lepší. Teď nám chybělo ještě asi šest hráčů,“ prozradil hrající trenér Želatovic Vlastimil Němec.

Atraktivní soupeři tentokrát příliš zajímavou podívanou i vinou těžkého terénu nepředvedli. Viktorka šla ve druhém poločase do vedení zásluhou kapitána Ondřeje Václavíčka. Perfektním pasem ho ke skórování vyzval Petr Horák. „Hory to nacentroval, byl jsem tam úplně sám a naštěstí jsem to trefil,“ pochvaloval si Václavíček.

Avšak Želatovice přeci jen dokázaly srovnat. Těsně před závěrečným hvizdem se z nařízené penalty prosadil Tomáš Matušík.

„Byl to první zápas na přírodní trávě, takže tam bylo hodně nepřesností. Dostali jsme se do vedení, ale pak už to opadlo a byla to taková nakopávaná. Spíš jsme si zvykali na hřiště,“ hodnotil duel Ondřej Václavíček.

Před startem jara je také čas na bilancování. Se zimní přestávkou není stoprocentně spokojen ani jeden přerovský celek.

„Je to takové rozporuplné, protože nás přípravu odjelo hrozně málo. Trénovali jsme v malém počtu skrz školy a práce. Nemůžu to ale hodnotit negativně, protože jsme to odedřeli, byli jsme na soustředění, což bylo super. Dali jsme do toho všechno,“ zmínil přerovský kapitán.

„Tréninková morálka mohla být během zimy lepší,“ doplnil jej želatovický Vlastimil Němec. S remízou 1:1 mohl být víceméně spokojen. „Byl to první zápas, na trávě jsme ani netrénovali. Kvalita nebyla vysoká. Byla tam spousta nepřesností, foukal i vítr, který to ovlivnil. Ale splnilo to svůj účel,“ uznal Němec.

Želatovice začnou jaro v krajském přeboru domácím utkáním s rezervou 1. HFK Olomouc. Duel je na programu v sobotu v 15.30. Viktorka zajíždí v neděli do Černovíru.

První závody v přerovském Chrámu síly Jiřího Tkadlčíka
Závody strongmanů v Přerově ovládl bratr Jirky Tkadlčíka!

1. FC Viktorie Přerov – FC Želatovice 1:1 (0:0)

Branky: Václavíček – Matušík.

Přerov: Bělík – Vít Koplík, Hrabal, Václavíček, Bubeník - Horák, Bielko, Rybka, Zimčík – D. Chuda, Blažkovský. Střídali: Vajda, Lýsek, T. Chuda. Trenér: Richard Švehlík.

Želatovice: Čech – Lu. Dlouhý, Němec, Skopal, Š. Tomek, Matušík, Calábek, Koplík, Zapletal, Zlámal, Čtvrtníček. Střídali: Smějsík, K. Tomek, Král. Trenér Ondřej Mrázek.