I proto bylo sobotní okresní derby mezi Želatovicemi a Kojetínem velice důležité.

Z cenné výhry 4:1 se radovaly domácí Želatovice a vzdalují se tak Černému Petru, naopak šance posledního Kojetína na udržení existují už jen v hodně teoretické rovině.

„Už domácí prohra s Určicemi naznačila, že ta šance je hodně malá,“ ví dobře kojetínský trenér Marek Ševeček. Jeho tým přitom v posledních duelech nepředvedl herně špatné výkony.

„Opravdu jsme nebyli nikde horší. V Určicích i Medlově jsme byli aktivnějším týmem, ale bohužel, to je fotbal,“ pokrčil kouč rameny.


V Želatovicích tentokrát rozhodl první poločas. Domácí vedli už po jedenácti minutách 2:0 a dostali se na koně. Do šaten se nakonec šlo za stavu 4:1 a bylo prakticky hotovo.

„Domácí využili rychlé brejky, se kterými jsme měli velké problémy. V samotné hře jsme byli schopni domácím konkurovat, ale naše defenzivní činnost byla velmi špatná,“ mrzelo Marka Ševečka.

Želatovičtí okupují po výhře desáté místo tabulky a může se jim lépe dýchat. „Po neúspěchu v Dolanech nad námi ten sestupový meč pořád visel. Kluci si ale konečně dali říct a hráli tak, jak se o záchranu hrát má,“ pochvaloval si trenér Želatovic Pavel Hošek a pokračoval:

„Byla tam agresivita i herní dravost. Druhý poločas už se jen dohrával. Trošku mě mrzí, že jsme ještě další gól nepřidali, ale je těžké hledat za rozhodnutého stavu motivaci. Dali jsme prostor i náhradníkům,“ uzavřel domácí lodivod.

FC Želatovice – FK Kojetín/Kovalovice 4:1 (4:1)

Branky: 8. Mackovík, 11. Rybovič (vlastní), 38. Matušík, 42. Lu. Dlouhý – 31. Hrušák.
Rozhodčí: Ehrenberger – Perutka, Machala. ŽK: Calábek, Mackovík, Stokláska – Dočkal, Rybovič, Žůrek. Diváci: 80.

Želatovice: Bělík – Zehnálek, Lu. Dlouhý, Zavadil, Skopal – Stokláska, Calábek, Jemelka (72. Dostál), Matušík (79. Herman), Liška (83. Král) – Mackovík (65. Kovařík). Trenér: Pavel Hošek.
Kojetín: Gajdoš – Panák, Dočkal (70. Křížek), Jura, Javořík – Rybovič, Kantor, Hrušák, Klimeš – Řezáč, Žůrek. Trenér: Marek Ševeček.