Duel se však vůbec nemusel odehrát. Viktorie se snažila o přeložení zápasu na jiný termín vzhledem k velkému počtu absencí, její žádost však schválena nebyla a hrálo se tedy dle původního plánu v sobotu odpoledne. Pravdou je, že Přerované opory typu Václavíčka, Koutného či Bogdaně citelně postrádali.

„Žádali jsme o přeložení hlavně kvůli tomu, že čtyři hráči měli virové onemocnění. V týdnu jsme měli jen jeden trénink, vypadalo to, že u nás bude epidemie. Bohužel, Kozlovice nám nevyhověly," řekl trenér Přerova Jaroslav Matějíček.

„Kozlovice vše nechaly na STK, která jediná může rozhodnout. Nechám to přece na rozhodnutí kompetentních orgánů. Já jsem měl informace, že někteří hráči Viktorie jsou na dovolené, to přece není můj problém," objasnil kouč hostí Roman Matějka.

Jeho tým měl výborný vstup do utkání. Už v 9. minutě nedokázal po Kyselákově akci z vápna míč odkopnout Kovář, balonu se zmocnil Kaďorek, který krásně vykoupal dva bránící hráče i gólmana Švece a otevřel skóre zápasu.

Viktorka však našla rychlou odpověď. Ani ne o tři minuty později se z protiútoku po přihrávce Baly prosadil Tomáš Blažkovský.

Přerov se tak dostal zpět do zápasu a byl v první půli vyrovnaným soupeřem. Své šance však nevyužil. Ve slibné pozici se ocitl po přetažené standardce Bubeník, v úniku pak dobře nezakončil Blažkovský.

Nicméně blíže k vedoucímu gólu měli v závěru první půle hosté. Střela expřerovského Hrušáka se od tyče odrazila ke Kaďorkovi, ten pak z halfvoleje trefil pouze břevno.

„S první půlkou jsem byl hrubě nespokojen. Tak, jak jsem zvyšoval hlas v kabině, tak jsem ještě během svého působení v Kozlovicích neřval. Chyběly nám tam základní fotbalové věci. Bylo to bez nasazení a bez pohybu. Můj proslov byla dvouminutová záležitost a šel jsem z kabiny pryč. Hodně mi pak pomohl asistent Laďa Dlouhý, který tomu dal učesanou podobu," prozradil dále Matějka.

Po změně stran sledovalo 630 diváků na přerovském stadionu jednostrannou bitvu. Kozlovice Viktoriány kombinačně přehrávaly rozdílem třídy. Zaslouženě se tak po hodině hry dočkaly vedení. Hrušák vystihl Bubeníkův odkop ve vápně, prodloužil na Kyseláka, který to už měl jednoduché. Vloni ještě přerovští záložníci tak zařídili vítězný gól utkání.

V 70. minutě pak přišla další chvíle Lukáše Kaďorka. Hrušákův centr na zadní tyč si dokázal pěkně zpracovat a s přehledem zakončil – 3:1.

Hattrick Kaďorek završil stylově o sedm minut později. Jeho přímý kop jen lehce nadzdvihla zeď a míč skončil v přerovské bráně počtvrté.

V závěru zápasu byl ještě dvakrát blízko gólu kozlovický Libor Žůrek, přerovské trápení však už neprohloubil. I tak je domácí prohra v derby 1:4 nepříjemnou fackou v začátku divizní sezony.

„Hlavní příčinu nezdaru vidím v tom, že jsme museli nastoupit asi bez pěti hráčů základní sestavy. V prvním poločase jsme hráli dobře, Kozlovice jsme eliminovali. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat ve stejné hře, chtěli jsme nechat Kozlovice hrát a udeřit z protiútoku. Bohužel nám rychle ubývaly síly a hráči, co přišli z lavičky, už nemají takovou kvalitu," krčil rameny přerovský lodivod Matějíček.

Roman Matějka byl pochopitelně s výsledkem spokojen.

„Lukáš Kaďorek dával tři góly, toho musím pochválit. Ale změnu přinesl po poločase i Kuba Šolín, který nahradil Matochu, jehož bolel kotník. Chyběl mi tam důraz a vyhrávání osobních soubojů, to mi pak Kuba na sto procent splnil. Kluci ve druhé půlce hráli podle mých představ," uzavřel trenér Kozlů.

1. FC Viktorie Přerov – FK Kozlovice 1:4 (1:1)

Branky: 12. Blažkovský – 9., 70. a 77. Kaďorek, 61. Kyselák.

Rozhodčí: Bernatík – Mojžíš, Galásek. ŽK: Blažkovský, Koller, Zimčík – Kyselák. Diváci: 630.

Přerov: Švec – Kopecký, Bubeník, Zimčík – Bala (78. Plášek), Kytlica (74. Mazur), Koller, Kovář, Horák (89. Klimek) – Blažkovský, Havlíček. Trenér: Jaroslav Matějíček.

Kozlovice: Bureš – Střelec, Sikora, Tomčík, Heger – Kaďorek, Matocha (46. Šolín), Schlehr (60. Přikryl), Hrušák, Kyselák (80. Hradil) – Žůrek. Trenér: Roman Matějka.