„Trochu jsme sestavu protočili, abychom zátěž rozložili, ale nepomohlo to," krčil rameny trenér Hněvotína Ivo Lošťák.

„Dvacet minut nebylo z naší strany špatných. Pak jsme ale dostali první gól, brzy druhý a do přestávky jsme se nevzpamatovali," do­dal.

Kojetín poslal do vedení po dvaceti minutách Cibulka, který doklepl brankářem Běhalíkem vyraženou Bosákovu dělovku. Druhý gól přidal o čtvrt hodiny později po centru Řezáče sám Bosák.

„Dobře jsme hráli už v předchozích zápasech. Dnes jsme konečně protrhli i střeleckou smůlu a to nám v prvním poločase ještě rozhodčí jeden gól neuznal," podotkl kouč Kojetína Roman Matějka.

Mrzet to hosty nakonec nemuselo. Hněvotínští zápas zdramatizovat nedokázali. I když dvakrát k tomu byli celkem blízko.

Za stavu 1:0 trefil Novotný tyč a na začátku druhé půle se zaskvěl brankář Oral.

„Soupeř mu udělal už i kličku, ale on se stihl vrátit a zabránit jistému gólu. Kdyby Hněvotín snížil, mohlo to být jinak," byl si vědom Matějka.

Jenže ve středu stříleli v Hněvotíně branky jenom hosté. V 60. minutě definitivně rozhodl o držiteli tří bodů Cibulka. „Pak už bylo na hřišti jen jedno mužstvo," glosoval Matějka.

Čtvrtý gól přidal střelou do protipohybu Galetka a poslední slovo měl Drápal, který využil chyby v rozehrávce Hněvotína.

„V poločase jsme se pokusili dvojitým střídáním s tím něco udělat. Deset minut nebylo špatných, od třetího gólu ale na nás padla deka a v podstatě už se jen čekalo na konec," uznal domácí kouč Lošťák.

Kouč Kojetína Roman Matějka naopak zářil spokojeností.

„Pochválit musím celý tým. Zápas se nám vydařil. Hráli jsme s chutí a dravostí až do konce, proto se nám podařilo nastřílet pět branek. Byl to velmi povedený týmový výkon,"řekl.

FC Hněvotín – Slavoj Kojetín-Kovalovice 0:5 (0:2)

Branky: 20. a 60. Cibulka, 35. Bosák, 70. Galetka, 80. Drápal. Rozhodčí: Přikryl – Knoll st., Motal.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil (60. Šenkyřík), Láner (60. Lakomý), Šulc, Schinneck – Karabina, Skoumal, (46. Novák) Hrdlovič, Duda (46. Kryl), Lošťák – Novotný. Trenér: Ivo Lošťák.

Kojetín: Oral – Machů, Humpál (77. Jarmer), Dočkal, Matějka – Řezáč (74. Zezula), Axamit, Flora, Cibulka (75. Rybovič) – Bosák (72. Drápal) – Galetka (70. Krčmář). Trenér: Roman Matějka.