„Nebyl mým kandidátem, protože jsem neznal jeho práci v Asii. Což neznám do teď. Tiskovka mě ale přesvědčila o tom, že to nebude špatná volba. Až výsledky samozřejmě ukážou více,“ prozradil David Kobylík.

Karel Brückner je jedním znejúspěšnějších trenérů české reprezentace
Trenéři české fotbalové reprezentace? Bizár střídá bizár. Rarita, záskok i aféry

Ve Francii udělal Hašek na někdejšího šikovného záložníka dojem.

„Byla to pro mě obrovská osobnost, velký bombarďák. A na té tiskové konferenci mi ukázal, že je pořád takový. Člověk, který ví, co chce, je sebevědomý, ví, jak se o tým starat,“ věří David Kobylík.

Ivan Hašek taktéž ve Štrasburku působil jako hráč v letech 1990 – 1994 poté, co dostal možnost zahraničního angažmá po legendárních sezonách v pražské Spartě.

„Měl tam obrovské jméno. Jako trenér si ho udělal už tím, že postoupil se Štrasburkem do Ligue 1. Byla to velká osobnost,“ vzpomíná David Kobylík.

Jedinou neznámou tak i pro experta zůstává znalost jiných než poněkud exotických podmínek asijského potažmo arabského klubového fotbalu.

„Trénoval týmy z pěti top soutěží. Teď bude muset veřejnosti ukázat, že má v sobě věci z dnešního evropského fotbalu. Handicap dle mého žádný nemá, zná české hráče, fotbal nejde zapomenout,“ věří David Kobylík.

Stejně tak je přesvědčen o tom, že času na to, připravit český tým na červnové Euro, má dostatek. „Bude mu to bohatě stačit,“ uzavřel David Kobylík.

Ivan Hašek je novým trenérem fotbalové reprezentace
Z bláta do louže, promarněná šance. Fotbalový národ se volbě Haška (ne)diví