Jak jste se s Kozlovicemi vlastně dohodli? A jak situaci vyřešili v Kojetíně?

S Kozlovicemi jsme se domluvili na půlroční spolupráci. Nastoupil jsem zde od zimní přípravy. Z Kojetína jsem ale úplně neodešel, stále tam působím, jsem místopředsedou klubu a dělat teď tedy budu vlastně všechno (usmívá se).

Déle než půl roku v Kozlovicích setrvat nechcete?

To se uvidí, nikdy nic nevylučuji. Já bych byl určitě rád, ale uvidíme, jak budou v Kozlovicích spokojení s mou prací.

Bude se to odvíjet od výsledků?

Asi ano, myslím si, že na výsledcích a celkovém přístupu. Někdy výsledky nepřichází a tým hraje dobře, někdy je to otázka štěstí. Samozřejmě, u mužů se hraje na výsledky. Taky bude důležitý herní projev. To jsou dvě hlavní věci, které mám v hlavě.

Jaký herní projev byste Kozlovicím rád vtiskl?

Ofenzivnější fotbal je samozřejmě atraktivní, s Kojetínem jsem praktikoval ofenzivnější hru, nikdy žádného velkého „zaďoura". Defenziva je ale také důležitá. Můžete dát pět gólů, dostat šest a ofenzivní hra je vám k ničemu. Důležitá je tedy celková vyváženost. Abyste dělal kvalitní ofenzivu, musíte se opírat o kvalitní defenzivu. Tyto věci jdou ruku v ruce.

Už jste se v novém působišti sešli?

Sešli jsme se s novým realizačním týmem. Nastoupil jsem jako hlavní trenér, se mnou přišel jako můj asistent Jiří Buksa z Chropyně. U týmu zůstal kondiční trenér Jan Fedurco. Mluvil jsem i s Kamilem Štěpaníkem, od kterého jsem pár poznatků získal a určitě se s ním ještě sejdu, aby mi pověděl o družstvu víc. Za tento Kamilův přístup jsem velice rád.

A s hráči už jste se viděl? Už jste začali s tréninkem?

V sobotu 10. ledna jsme měli první trénink. Trénovat budeme nejprve čtyřikrát týdně, do toho přijde každý týden přípravné utkání. Asi v polovině přípravy trošku polevíme na tři tréninkové jednotky týdně, pak se ale zase vrátíme ke čtyřem. V první polovině přípravy se chceme soustředit více na kondici. Herní dovednosti a taktiku začneme pilovat až ve druhé polovině.

Žádné soustředění v plánu nemáte?

Nikam vyjíždět nebudeme. Příprava bude ale oproti údajným zvyklostem trošku jiná. Klub totiž vyšel vstříc mému požadavku strávit více času na umělém trávníku, než vyloženě běháním. Klub tedy v dostatečném rozsahu pronajal trávník, takže budeme hodně času trávit s míčem na hřišti.

Chystají se po podzimu nějaké změny v kádru?

Chtěl bych se opírat o stávající kádr. Ten má svoji kvalitu, kterou prokázal na podzim. Jako nováček uhrát v divizi po podzimu osmé místo, to je velice slušné. Od Kamila Štěpaníka i kondičního trenéra mám informace, že ti kluci pracovat chtějí. Je ale pravda, že kádr potřebuje nějakým způsobem rozšířit, na tom se teď pracuje. Když by přišlo zranění či nějaké pracovní povinnosti, je potřeba dané hráče nahradit. Zastupitelnost na různých postech je velice důležitá. Do přípravy se k nám připojil Suchánek z Horní Moštěnice, na zkoušku přišel i gólman Urbánek z Olomouce nebo Libor Martinka z Kralic.

Některým hráčům jako Schlehr a Koutný ale končí hostování a mají se vracet do Přerova…

Já bych byl osobně rád, kdyby u týmu zůstali. Chci udržet kostru týmu, který tady je. Je to samozřejmě otázka vedení a managementu, jestli se dokáží s Přerovem dohodnout. Myslím si, že ti hráči chtějí v Kozlovicích zůstat a já bych je tady rád měl. Bohužel už to jde trošku mimo mě. Vždy by mělo záležet i na těch hráčích. Kluby samozřejmě mají své páky. Když ale někoho donutíte, aby hrál, kde nechce, stejně to potom nefunguje. Jeho nasazení a vůle pak nebývá dostatečná. Bylo by dobré, kdyby těm hráčům bylo umožněno působit tam, kde působit chtějí.

Je před vámi celá příprava, přesto se zeptám, jaké jsou vaše cíle pro jaro?

Byl bych spokojený s první polovinou tabulky. Takže s osmým místem a výš bych byl nad míru spokojen. Když skončíme o něco níž z důvodu, že nám utečou třeba tři místa kvůli jednomu bodíku, nikdo z toho určitě tragédii dělat nebude. Je to ale opravdu ještě daleko, uvidíme, jaký kádr dokážeme do jara nachystat. Pokud nebudeme mít kvalitu v kádru, tak ty cíle asi nedokážeme splnit.

Seznam zimních přípravných utkání FK Kozlovice

sobota 24. ledna 10.00 - SK HS Kroměříž – FK Kozlovice
sobota 31. ledna 15.00 - Spartak Hulín – FK Kozlovice
neděle 8. února 11.00 - 1. FC Slovácko B – FK Kozlovice
sobota 14. února 11.00 - FK Vyškov – FK Kozlovice
sobota 21. února 11.00 - FC Želatovice – FK Kozlovice
sobota 28. února 13.00 - Chropyně – FK Kozlovice
sobota 7. března 15.00 - Viktorie Otrokovice – FK Kozlovice