Přerovský celek zvítězil ve finále až v prodloužení díky zlatému gólu

PAVEL MAŠLAŇ

Zasportovat si tentokrát přišlo celkem devatenáct týmů. I to byl důkaz, že turnaj, jehož mediálním partnerem byl Přerovský a hranický deník, hodně táhne.

„Za toto číslo jsme opravdu rádi. Je to úspěch týmové práce. Organizace akce není záležitostí jedné osoby," uvedl hlavní organizátor turnaje Martin Beránek.

Velkým favoritem na celkové vítězství byl Slavoj Kojetín, který obhajoval prvenství z loňského roku.

„Na obhajobu si věříme. Respekt určitě vzbuzuje tým ze Skaštic, ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet v dalších zápasech. Zatím je to dobré, prohráli jsme jen jednou. Doufáme, že to vyjde i tentokrát," řekl po vítězném osmifinálovém utkání hráč Slavoje Kojetín Michal Panák.

Favorizovaný celek nakonec však vypadl už ve čtvrtfinále. Nad jeho síly bylo družstvo HF Stavby z Kroměříže. Ani tento mančaft se ale nakonec do finále neprobojoval.

V něm se totiž střetly týmy Betonu a FC Angelico Belva. Základní hrací doba posledního duelu skončila bez branek, rozhodl tak až zlatý gól v prodloužení. Z celkového vítězství se nakonec radoval Beton, mančaft z Přerova.

Zatímco týmy se soustředily na své zápasy, organizátorům šlo zejména o bezproblémový průběh sobotní akce. „Snažíme se, aby se turnaj odehrál v dobré atmosféře a aby si to lidé užili. Turnaj je zároveň memoriálem Pavla Zedníčka, kamaráda a bývalého fotbalisty Slavoje Kojetín, který tady už dnes s námi bohužel není. V rámci uctění jeho památky je to věnováno právě jemu," pronesl Martin Beránek.

Pravidla turnaje byla uzpůsobená malému fotbalu. Zápas ve skupinách trval dvakrát osm minut, ve vyřazovacích bojích pak dvakrát deset minut. Jednotliví hráči se mohli střídat hokejovým způsobem, v rámci jednoho týmu pak na hřišti bojovali vždy čtyři hráči v poli plus brankář.

„Všem členům sportovního klubu, kteří se na této akci podíleli bych chtěl poděkovat. Poděkování patří také všem sponzorům i týmům, které se turnaje zúčastnily," uzavřel hlavní pořadatel akce.

Finále: Beton – FC Angelico Belva 1:0 v prodl.

O třetí místo: Mumuland – HF Stavby 4:1.

Nejlepší střelec turnaje: Tomáš Stiskálek (Mumuland – 17 gólů)

Nejlepší hráč turnaje (podle rozhodčích): Matěj Řezáč (FC Angelico Belva)

Nejlepší brankář turnaje (podle rozhodčích): Josef Grygar (FC Angelico Belva)