„Vše je to závislé na tom, jestli spadne Přerov. Pokud sestoupí, spadne i Kojetín,“ pokrčil rameny kojetínský trenér Marek Ševeček.

Přerovská Viktorka skončila v divizi předposlední a sestoupit by měla takřka s jistotou. Vše se ale ještě řeší na svazu.

„Na svazích se vše teprve dává dohromady. Předpokladem je, že Přerov spadne, ale nikdy se tam nedá dopředu kalkulovat. Jsou tam různé posuny, někdo se může odhlásit, na to se čeká,“ upřesnil Ševeček.

Jeho tým v posledním zápase doma rozstřílel Dolany 4:1 a potvrdil dobrou formu ze závěru sezony. Na jaře pomohl příchod několika posil z vyšších soutěží, které však nemohly pořádně trénovat. Právě to byl důvod jejich přestupu do Kojetína. Jedná se hlavně o kozlovické Libora Žůrka a Tomáše Hrušáka.

„Kdyby ten mančaft byl poskládaný delší dobu, tak hraje naprosto v klidu střed tabulky. Bohužel se nám to takhle nepodařilo. Sestava se stabilizovala pozdě, herní automatizmy se ustálily až po několika zápasech. V těch posledních už bylo vidět, že naše hra šla nahoru,“ vysvětlil Marek Ševeček. Nakonec to ale nejspíš bylo málo.

ŽELATOVICE ZACHRÁNIL GÓL Z 88. MINUTY

Želatovice musely sledovat také divizi. V posledním kole by jim pomohla buďto výhra Kozlovic nad Frýdlantem, nebo pokud by Nové Sady bodovaly v Novém Jičíně. Stala se druhá varianta. Olomoucký tým srovnal v 88. minutě na 1:1 a zachránil tak nejen sám sebe, ale také malý klub z Přerovska, který ovšem ke krajskému přeboru neodmyslitelně patří.

„Areál a lidé kolem fotbalu v Želatovicích si krajský přebor zaslouží. Pád by byl obrovská tragédie. Zodpovědnost za to samozřejmě neseme hlavně my, hráči a já,“ mrzelo trenéra Želatovic Pavla Hoška.

Jeho další působení u týmu je vzhledem ke konečnému nejisté, jak sám kouč přiznal. „Mým přáním by bylo pokračovat dál, ale možná nastala ta doba obměny trenéra. Já vyčkávám, co se bude dít. Dál se budu rozhodovat podle toho, jak se rozhodnou Želatovice,“ prozradil Pavel Hošek.