Rozpočtově i kvalitou kádru je jeho tým favoritem divizní skupiny D, zatím však zůstává za očekáváním a patří mu čtvrtá příčka tabulky.

Šestí Přerované na něj ztrácí pouhý bod, což zápasu dává mimořádnou důležitost.

„Hodonín patří ekonomicky, sílou kádru, i díky tomu, že je řízen panem Komňackým, což je velká persóna českého fotbalu, mezi favority této soutěže. Byl bych hrozně rád, kdyby i tohle byl magnet pro fanoušky, aby přišli a moje kluky povzbudili. Myslím, že by si podporu zasloužili. Věřím, že nezklamou, určitě odevzdají maximum. Na co to bude stačit, to uvidíme po zápase," hecuje před očekávaným duelem fotbalové příznivce kormidelník Viktorky Petar Aleksijevič.

Jeho slavný protějšek má zatím s průběhem sezony a zejména startem jara ke spokojenosti hodně daleko. Hodonínští neberou nic než postup, v posledních dvou zápasech ale hráli shodně 1:1, navíc v posledním kole překvapivě doma ztratili s posledním Šumperkem.

„Ztrácet body s mužstvy jako je Šumperk je špatně a možná i ostuda mužstva, které jsme v zimě dali v Hodoníně dohromady. Bylo v našich silách soupeře jednoznačně přehrát," řekl známý stratég pro klubový web.

Prvoligový špílmachr

Jihomoravský tým má nicméně společně se Starou Říší nejproduktivnější ofenzivu v soutěži.

Opírá se hlavně o exligového středopolaře Tomáše Polácha.

Bývalý špílmachr Slovácka či brněnské Zbrojovky nastřílel už devět branek z postu záložníka a patří mezi nejlepší kanonýry divize.

Polách není jediným hodonínským hráčem s velkými zkušenosti.

Například dvaatřicetiletý slovenský stoper Roman Konečný si zahrál s výběrem do devatenácti let na mistrovství Evropy, poté působil ve Spartaku Trnava, bratislavské Artmedii i Slovanu.

„Hru mají založenou na zkušených hráčích jako je Polách a další, kteří nastupovali v první nebo druhé lize u nás i na Slovensku. Hodonín se určitě má o koho opřít," ví dobře trenér Přerova. Jedním dechem však dodává:

Nevyzpytatelná soutěž

„Na druhou stranu je podle mě zbytečné se nějak moc zaobírat soupeřem, pak by nám utekly věci, které jsou důležité pro nás. Soustředíme se sami na sebe. Několikrát v sezoně už jsme ukázali, že nemáme problém s kýmkoliv hrát vyrovnanou partii. Věřím, že se dobře připravíme, abychom se soupeřem hráli to, co bychom chtěli my."

Divize D je letos opravdu neskutečně vyrovnaná. Rozdíl mezi prvními Tasovicemi a šestým Přerovem je šestibodový.

Viktorka doma má určitě šanci na výhru, v prvním vzájemném střetnutí s hodonínským celkem remizovala 1:1.

„Tato soutěž je nevyzpytatelná, může vyhrát každý s každým. Z tohoto pohledu nebude sobotní zápas výjimkou," řekl na závěr Aleksijevič.

Šlágr kola se na stadionu v Sokolské ulici odehraje od 15.30. Hlavním rozhodčím bude Michal Částečka.

Sestava obou týmů v posledním zápase:

Přerov: Nakládal – D. Hrabal (75. Horák), Bogdaň, Bubeník, Zimčík – Václavíček – Hrušák, Kytlica (46. Pavelka), Kyselák (57. Koller) – Hornich, Blažkovský. Trenér: Petar Aleksijevič.

Hodonín: Petráš – Privrel, Konečný, Červinek, Fojtík – Holešinský, Hesek, Paděra, Šturma – Polách – Dovhanyuk (65. Víšek). Trenér: František Komňacký.