Trenér Slavoje musel oželet služby Bosáka, jehož do utkání nepustily pracovní povinnosti.

„Na jeho absenci se nemůžeme vymlouvat. Libor nám na hřišti samozřejmě chyběl, ale zápas jsme si prohráli sami, vlastními chybami" uvedl Roman Matějka, trenér Kojetína.

Želatovice jakoby nalezly ztracenou cestu k úspěchům. Po půlhodině se po trefách Fabiána a Matušíka těšili z dvougólového vedení.

„Chtěli jsme samozřejmě naši sérii prolomit. Naším cílem bylo nedostat gól. Nechtěli jsme hrát naivně jako tomu bylo v předchozím zápase s Kozlovicemi a myslím, že to bylo už lepší," připustil Pavel Hošek, kouč Želatovic.

„Zlom nastal už v prvním poločase, který jsme vůbec nezvládli. Snažili jsme se být na baloně, hráli jsme aktivně, ale Želatovice nás ztrestaly z brejků. První dvě šance, které si soupeř vytvořil hned využil, a pak už hrál s větším klidem," zmínil příčinu neúspěchu Matějka.

Domácí mohli krátce po začátku druhé půli skóre korigovat. Dostali totiž možnost pokutového kopu. Zodpovědnost vzal na sebe kapitán Kantor, ale k nelibosti lavičky a diváků nechal vyniknout gólmana Bělíka.

„Penalta se mohla i nemusela pískat, ale my jsme ji trestuhodně stejně nevyužili. Pokud bychom ji proměnili a navázali na ni tou brankou, jenž jsme vstřelili, tak to třeba mohlo vypadat jinak," připustil lodivod domácích.

„Náš brankář se vyznamenal, i když je pravdou, že tu penaltu domácí kopli strašidelně. To nás nahodilo zpátky do sedla. Mohli jsme vstřelit i další branky, ale důležitá je ta výhra. Jsou to naše první tři body," pověděl s úsměvem Hošek.

„Musíme se však vyvarovat chyb, které stále děláme, byly z toho velké šance. K našemu štěstí je soupeř potrestat nedokázal. Je potřeba na tom zapracovat," dodal.

„Celkově mě mrzí ten první poločas. Ten jsme po hrubých chybách nezvládli a tím prohráli celý zápas. V obraně jsme hráli naivně," zhodnotil počínání mužstva Matějka, který zároveň připustil, že v sestavě nastanou pro další zápas změny.

FK Slavoj Kojetín/Koválovice – FC Želatovice 1:3 (0:3)

Branky: 70. Vondra – 23. Fabián, 27. Matušík, 70. Dlouhý. Rozhodčí: Boháč – Kubec, Hodaň.

Kojetín: Gajdoš – Peřina, Panák, Dočkal, Z. Polách – Minh Duc, Kantor, M. Polách (78. Axamit), Vondra (78. Lízal) – Jarmer (60. Janováč), Krčmář. Trenéři: Roman Matějka a Radek Tomčic.

FC Želatovice: Bělík – T. Dostál Čtvrtníček, Němec, Bernard – Fabián (75. Mackovík), Calábek, Dlouhý, Matušík – Koplík, Svačina (82. Jemelka). Trenér: Pavel Hošek.