„Když z devíti zápasů sedmkrát prohrajete, tak se to musí nějak řešit. Mančaft se dostal do nějakého porážkového syndromu a potřebovali jsme udělat změnu. I Petar Aleksijevič cítil, že už to není podle jeho představ a psychika je narušená, sám nabídl, že bude nejlepší, aby odstoupil," komentoval situaci sportovní manažer 1. FC Viktorie Přerov Oldřich Smékal.

„Velice korektně a férově jsme se dohodli na ukončení spolupráce. V pátek jsme to papírově dotáhli. Situaci jsme velmi konstruktivně probrali, podali jsme si ruku a působení ukončili," vysvětlil Aleksijevič.

Bez práce bývalý brankář není, momentálně ještě trénuje gólmany v Prostějově.

„Co bude dál, to nevím. Upřímně, něco už jakoby mám, ale tak brzo se ještě nedá říct, co z toho bude. Jsem rád, že jsem byl v Přerově a děkuji za tu šanci. Přeji mu, ať se daří dál a ať má pěkné výsledky," vzkázal kouč.

A první zápas pod novým vedením Viktorie zvládla skvěle. V Polné soupeře deklasovala zejména po kanonádě ve druhém poločase. Dvakrát se trefila doposud spící jarní posila Martin Koller.

„Po konzultaci s hráči, panem Švehlíkem (sekretářem a bývalým trenérem týmu, pozn. red.) a realizačním týmem se nám podařilo dát dohromady optimální sestavu, změnilo se i rozestavení. Nakonec se to podařilo a v Polné jsme udělali důležité body," řekl spokojeně Oldřich Smékal.

Na Vysočinu s týmem zatím v roli asistenta trenéra odcestoval i nový trenér Jaroslav Matějíček, který se s novými svěřenci zatím seznamuje.

„V takové celkem hektické atmosféře se nám podařilo pět kol před koncem sehnat trenéra, který by to mohl změnit a chtěl sezonu dohrát. Jaroslav Matějíček předtím trénoval Vsetín a dlouho Otrokovice," přiblížil dále Smékal.

Viktorka se tak čtyři kola před koncem drží na devátém místě tabulky a zdá se, že sestupové starosti může definitivně hodit za hlavu a pod novým koučem Matějíčkem odehrát v poklidu závěrečnou část divizní sezony. V dalším kole do Přerova zavítají Rosice, zápas startuje v sobotu v 16.30.

Slavoj Polná – 1. FC Viktorie Přerov 0:5 (0:1)

Branky: 15. Kopecký, 60. Bambula (vlastní), 66. a 69. Koller, 82. Koutný.

Rozhodčí: Silný – Hanák, Kozubík. ŽK: Urbánek, Pražák – Bogdaň, Václavíček. Diváci: 82.

Polná: Vavroušek – Šimek, Fadrný, Jakub Urbánek, Bambula – Benda, Pražák, Zábrodský (88. Pecina), Klíma, J. Holub (78. T. Holub) – Haala (85. Procházka). Trenér: Vladimír Hekerle.

Přerov: Marák – Kopecký (D. Hrabal), Bogdaň, Václavíček, Bubeník – Hýbner – Koller, Koutný, Hrušák (81. Pavelka), Kyselák – Hornich (74. Blažkovský). Trenér: Lubomír Ditrich.

Tabulka

Tabulka