Úvod prestižního derby mohl záhy patřit domácím. Nevydařeného výhozu Kadlece se zmocnil Kazár a vmžiku přihrával Kopeckému před odkrytou bránu. Jenže jeho zakončení dokázala na poslední chvíli zmařit defenziva hostí.

„Dvacet minut jsme se hledali a chybovali v rozehrávce. Problémy nám tam několikrát nadělal vítr," komentoval zápletku trenér Kozlovic Kamil Štěpaník.

S ubíhajícími minutami se ale nováček soutěže osměloval a zanedlouho měl na hřišti optickou převahu. Protože se ale Kozlovičtí jen stěží prokousávali k ohrožení Švédovy svatyně, ujal se první změny skóre domácí Kazár.

Ve 34. minutě si uvnitř žluto-modré obrany našel nakopnutý míč a nezištný únik spolehlivě zakončil. „Bohužel jsme nestačili Kazára zakřižovat a on už se v takových situacích nemýlí," věděl Štěpaník.

Ještě do přestávky mohl vedení viktoriánů navýšit Zaoral, avšak výstavním volejem jen orazítkoval pravou Kadlecovu tyč.

Zkraje druhé půle pak rozdmýchal vášně zákrok ve vápně Kozlovic.

Kazár nevěřil, že po jeho pádu zůstala píšťalka sudího němá a podobný názor sdílel i kouč Richard Švehlík: „Myslel jsem, že ukazuje na penaltu, nakonec se kopal roh. Neříkám, že nám rozhodčí ublížil, ale výrok to byl přinejmenším diskutabilní. Kdybychom vedli dva nula, určitě by se nám hrálo líp."

Takhle se ale o druhou branku zápasu zasloužili Štěpaníkovi svěřenci. Po hodině hry naběhl do Kaďorkova rohu bez rozpaků Šolín a hlavou srovnal.

V ten moment měly oba celky stále dost času na to strhnout výhru na svou stranu. Nejblíže gólu byl v samém závěru kozlovický Přikryl, ale bezprostředně před Švédou si nepočínal dostatečně rychle. Zároveň tím určil, že souboj o vládce Přerovska zůstal protentokrát bez vítěze.

„Kozlovice rozhodně předvedly kvalitu. Mají zkušenější mančaft, lépe drží míč. Nicméně na šance to dnes bylo jednoznačné. Kdybych to počítal na ně, měli jsme vyhrát" neskrýval zklamání trenér Viktorie.

To jeho kozlovický protějšek nacházel hlavně pozitiva: „Bod z hřiště Přerova každopádně beru. V závěru jsme byli dokonce blízko vítězství, ale náš bodový cíl pro podzim už máme několik kol splněný a po dnešku můžu být maximálně spokojený."

Bitva s parádní kulisou byla zároveň posledním vystoupením týmů před zimní pauzou. V soutěžním utkání se představí opět koncem března.

1. FC Viktorie Přerov – FK Kozlovice 1:1 (1:0)

Branky: 34. Kazár – 62. Šolín.

Rozhodčí: Galásek – Dorušák, Křepský. ŽK: 78. Václavíček – 12. Střelec, 59. Petráš. Diváků: 650.

1. FC Viktorie Přerov: Švéda – Hrabal, Hýbner, Kopecký, Bubeník – Václavíček – Zaoral (85. Zimčík), Pavelka, Kyselák – Hrušák, Kazár. Trenér: Richard Švehlík.

FK Kozlovice: Kadlec – Střelec, Dlouhý, Martin Král (46. Petráš), Koplík – Šolín, Heger, Schlehr, Kaďorek – Přikryl (90. Mánek), Koutný. Trenér: Kamil Štěpaník.

TOMÁŠ STOKLÁSEK