Také proto byl přerovský turnaj speciální pro olomouckou i ostravskou ikonu a současného asistenta trenéra hráčů Sigmy do 14 let Marka Heinze. „Trošku mě mrzí, že jsem tady poprvé a zrovna poprvé jsme druzí,“ usmíval se bývalý reprezentant.

Olomouc v nedělním finále padla 2:5, Ostravané byli v zakončení nekompromisní.

„Myslím, že Baník byl o trošku lepší než my a vyhrál zaslouženě. Na velké branky na takto malém prostoru je vše hrozně rychlé. Rozhodovaly individuální výkony některých hráčů, na druhé straně zbrklost a přemotivovanost. Baník využil každou šanci,“ hodnotil duel Heinz.

V boji o třetí místo se možná trošku překvapivě radoval celek FC Tempo Praha, který taktéž 5:2 zdolal Ústí nad Labem. Domácí 1. FC Viktorie Přerov se umístil v těžké skupině se všemi medailovými týmy na šestém místě. V bojích o 9. - 14. místo však za sebou nechal třeba i Zlín a skončil na konečné 10. pozici.

K VIDĚNÍ BYLA SPOUSTA TALENTŮ

„Určitě to bylo kvalitní, pořadatelé odvedli dobrou práci. Ve finále tady bylo i hodně lidí, mělo to atmosféru. Viděli jsme i hodně zajímavých hráčů, krásný fotbal a branky. Jde vidět, že region vychovává velké talenty,“ věří Marek Heinz.

K vidění byl opravdu nespočet šikovných fotbalistů, někteří ale přeci jen vynikali.

Nejlepší střelec, Matěj Šín z Baníku, nasázel 19 gólů, tedy více než dva na zápas. Mezi gólmany dominoval Martin Bašta z pražského Tempa. Nejužitečnějším hráčem Legea Cupu byl vyhlášen drobný hráč Sigmy Olomouc Simon Studený.

„Líbilo se nám u něj, jak je drzý. Měl na vysoké úrovni technické dovednosti. A přestože byl drobný a biologicky mladší, dokázal být pro tým i střelecky úspěšný,“ prozradil hlavní organizátor akce Ondřej Mrázek.

Šéftrenér mládeže Kroměříže se coby Přerovan každoročně stará o to, aby prestiž turnaje rostla. A vše se daří na jedničku, turnaj byl skvěle organizačně zvládnutý a vše kolem bylo na vysoké úrovni.

„Myslím si, že výkony i konkurence se zvyšuje. Doufám, že se nám podaří na další ročníky sehnat i další top mužstva z Čech. Chválím i sponzorství, díky kterým máme pro hráče skvělé ceny. To vše může povznést kvalitu turnaje,“ přál by si Ondřej Mrázek.

Konečné pořadí týmů
1. FC Baník Ostrava
2. SK Sigma Olomouc
3. FC Tempo Praha
4. FK Ústí nad Labem
5. FC Vysočina Jihlava
6. SK HS Kroměříž
7. MFK Frýdek-Místek
8. 1. SC Znojmo
9. FC Písek
10. 1. FC Viktorie Přerov
11. FC Fastav Zlín
12. FC MAS Táborsko
13. MFK Vítkovice
14. MFK Tatran Liptovský Mikuláš