Jeho hlavička v Dubicku ale v 90. minutě poslala zápas do penaltového rozstřelu, který pak tým z vesničky u Přerova ovládl. V 88. minutě přitom ještě prohrával 1:3. „Škaredý gól to ale taky nebyl,“ usmívá se Lukáš Dlouhý.

Co říkáte na cenu za gól podzimu?
Je to hezké, ale je to hlavně týmová práce.

Jste obránce, ale góly dávat umíte. Čím to je?
Už odmalička jsem měl výhodu v těch standardkách, dokážu si tam nějakým způsobem najít ten balon, a když už jde do tuhého, tak to většinou nějak trefím.

VÍTĚZNÁ TREFA

Zdroj: Youtube

Byl to opravdu váš nejkrásnější gól?
Určitě jsem dal i hezčí gól. Tento ale byl i důležitý. Dostal nás do penalt, které se teď v krajském přeboru kopají. Škaredý taky nebyl.

Jak byste tu branku popsal?
Byl to nakopávaný míč někde z půlky hřiště, který si všichni chtěli v šestnáctce najít. Trefilo mě to a taky já jsem to hlavou trefil docela dobře. Gólmanovi do protipohybu, takže se mohl natahovat, jak chtěl, ale zapadlo to za něj.

Jak probíhalo hlasování? Byla nějaká propagace?
Popravdě jsem o tom prvním hlasování o gól kola ani neříkal doma. Pak jsem se dozvěděl, že to proběhlo a nějakým způsobem jsem to vyhrál. Tak jsem pak říkal, že příště jim určitě musím říct. To další hlasování pak už nějak organizovala mamka, šlo to úplně mimo mě.

Měl jste tam i konkurenta v podobě gólu z rohu od spoluhráče Tomáše Čtvrtníčka. Ten skončil na třetím místě. Hecovali jste se nějak?
Jo, se Čtvrtňou jsme se ze začátku určitě hecovali, pak už to ale vzdal. Viděl, že moje máma si to zorganizovala velice dobře (úsměv).

Jak hodnotíte prozatímní průběh sezony?
Určitě jsme mohli mít více bodů. Přišel nový trenér a dal nám styl hry, kterým je tým schopný hrát. Trošku nás srazilo derby v Přerově, kde jsme dostali gól v poslední minutě. Pak na nás byla taková deka, byli jsme z toho zklamaní. Pak jsme se ale zase v důležitých chvílích dokázali nastartovat a zvládli jsme to. Zápas v Lutíně ukázal, co v nás je, dokázali jsme porazit vedoucí tým soutěže, což nás nastartovalo do zimy.

Jak jste spokojen po zimní přípravě?
V zimní přípravě jsme to zvládli, jak kdo mohl. Odmakali jsme to a první kolo jsme to proti Holici, druhému týmu tabulky, zvládli. Byli jsme v tom zápase i lepší.

Jaké jsou vaše letošní cíle?
Jak říkal v rozhovorech trenér. Chceme mít co nejrychleji tolik bodů, abychom se nestrachovali do posledního kola o záchranu. Čím více bodů to bude, tím lépe pro nás. Určitě máme na to hrát vysoko.