Soutěž se hraje turnajovým způsobem za účasti všech sedmi družstev v průběhu kalendářního roku. Hraje se střídavě na hřišti jednoho z účastníků systémem každý s každým, vítěz je znám na podzim.

Během jednoho ze sedmi turnajů hraje každé z družstev celkem tři a půl hodiny. Je s podivem, že »něžné pohlaví« hraje všechna utkání s plným nasazením. V pořadí čtvrtý turnaj se odehrál v sobotu 27. června na fotbalovém hřišti v Horní Moštěnici.

Zúčastnily se ho hráčky oddílů: Lvice Citov, Alky Prosenice, Banshees Želatovice, Saně Bukovany u Olomouce, GZP Šumperk, Lvíčata Citov a Horní Moštěnice.

Domácí měly co napravovat, neboť byly s dvanácti body po třech turnajích na nelichotivém posledním místě. Zato další účastník z okolí Přerova, Alky Prosenice, byly druhé se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Lvice Citov, které chtěly na tomto turnaji předběhnout.

Záměr se jim povedl turnajovým vítězstvím, i když jen s jednobodovým náskokem. Shodou okolností se střetly hned v prvním utkání a rozešly se smírně 1:1. Naopak velmi početná lavička náhradnic Horní Moštěnice a zlepšená kvalita hry zajistila domácím na jejich turnaji celkové třetí místo.

Oddíl se tak posunul na celkovou šestou pozici se shodným počtem bodů s GZP Šumperk a jen o jeden bod za pátá Lvíčata Citov. Domácí donutily k maximálnímu výkonu i diváci. Potlesk se ozýval za každou zdařilou akci.

Třetí účastník z okolí Přerova, Banshees Želatovice, si naopak v celkové bilanci pohoršil. Byl s 31 body na třetím místě a předposlední pozicí v Horní Moštěnici si připsal do průběžné tabulky jen čtyři body. Takže ve zbývajících třech turnajích se bude rozhodovat o celkovém vítězi, o umístění na třetí až sedmé pozici a sestupujícím.

Pořadí ve 4. turnaji: 1. Alky Prosenice, 2. Lvice Citov, 3. Horní Moštěnice, 4. Saně Bukovany u Olomouce, 5. Lvíčata Citov, 6. Banshees Želatovice a 7. GZP Šumperk.

Celkové pořadí po čtyřech turnajích: 1. Lvice Citov, 47 bodů, 2. Alky Prosenice 47 b., 3. Saně Bukovany 35, 4. Banshees Želatovice 35, 5. Lvíčata Citov 23, 6. Horní Moštěnice 22, 7. GZP Šumperk 22.

(ka)