Muži

1. FC Přerov – FC Dolany 3:1 (1:1)

V posledním utkání krajského přeboru byly mužům 1. FC soupeřem Dolany, které Přerov porazil 3:1. Konečné čtvrté místo je pro mladé družstvo příslibem. Šestnáct vítězství, 3 remízy a 11 proher, to je bilance ročníku 2009/10. Přerov dokonce nastřílel svým soupeřům nejvíce branek, bylo jich 73. Chlubit se však nemůže s 61 obdrženými. Jednapadesát bodů je slušná porce, hráči i realizační tým mohou být spokojeni.

Na druhé straně je nutno připomenou, že s týmy, které skončily v tabulce před 1. FC, nezískali ani bod. Nicméně je třeba hráčům za výkony a reprezentaci města poděkovat. Vedení klubu dokonce pošilhávalo po možnosti mimořádného postupu do divize mužů, ovšem „zaručené informace“ o odstoupení některých klubů z vyšších soutěží vzaly za své. Nabízená místa se Přerova netýkala, tudíž tým mužů 1. FC Přerov bude v sezoně 2010/11 nastupovat opět v krajském přeboru Olomouckého kraje.

Žáci

Rezervy žáků zakončily ročník krajského přeboru doma s Mohelnicí-Moravičany. Starší béčko po bezbrankové půli prohrálo 0:2. Mladší béčko dotahovalo dvoubrankové poločasové manko a nakonec remizovalo 2:2. Góly 1.FC zařídil Flajšinger a Chuda. V konečné tabulce patří starší rezervě 8. místo s 32 body, jejich mladší kolegové jsou o stupínek horší se ziskem 30 bodů.

Rekapitulace

Pro úplnost si připomeňme umístění dalších týmů 1. FC Přerov. Starší dorostenci v Moravskoslezské divizi okupují na konci soutěže 6. příčku. Mladší dorostenci získali 34 bodů stejně jako jejich starší kolegové, ale v umístění to znamená až 9. pozici. Áčko starších žáků se díky výborné jarní části v Moravskoslezské divizi zachránilo v hodině dvanácté. Patří mu 12. příčka a 26 bodů. Mladší áčko žáků si soutěží proplouvalo klidným středem, nakonec z toho je 7. pozice a 35 bodů. Do soutěžních bojů se zapojily i čtyři kolektivy přípravek a benjamínků. Tam však nejsou výsledky důležité, tam je snaha připravit kluky a holky na fotbal tak, aby z něj měli radost a na fotbal se těšili. Vydařenou sezonu měly ženy v Moravskoslezské lize, kde obsadily třetí příčku.

„Stěžejním úkolem bylo zachránit divizní žáky. To se podařilo a díky patří všem, kteří v družstvu a u něj působili. Sestup by měl fatální důsledky na žákovskou kategorii. Velmi slušné umístění zaznamenala i děvčata v lize žen. Pokud si dobře pamatuji, tak třetí místo v lize žen je zatím největším úspěchem u této kategorie. Velkou radost nám dělají i přípravky a benjamínci, v žádném případě se neztratily ani ostatní týmy klubu,“ stručně hodnotí sezonu místopředseda klubu Luděk Judas.

„Skončily mistrovské soutěže, hráčům, trenérům, funkcionářům, sponzorům, rodičům i příznivcům je třeba poděkovat, podmínky určitě vždy nebyly a nebudou ideální, ale taková je dnešní realita. Musíme se s ní všichni poprat. A nejen v našem klubu. Budoucnost a fotbalovou sílu vidím v jednotné spojené přerovské kopané. Podotýkám však, že za podmínek, kdy při spojení nebude poražených a výsledek bude pro všechny prospěšný – hlavně aby z něj profitoval fotbal,“ dodal závěrem.