Ženy

Fotbalistky nastupovaly v uplynulém ročníku v Moravskoslezské lize žen. Je to druhá nejvyšší soutěž v této kategorii. Soutěž byla pro děvčata velmi náročná, ale i přes nepočetný kádr se s ní vyrovnala nadmíru dobře a získala, v historii zatím nejúspěšnější umístění, pátou příčku.

Ve 22 zápasech přišlo 10 vítězství, 5 remíz a 7 proher, což znamená 35 bodů, v tabulce pravdy dva plusové body.

Kádr tvořily hráčky: Procházková, Ricínová, Matyášová, Hanáková, Pospíšilová, Dyčková, Kubová, Ovčačíková, Kopečková, Petrášová, Janků, Mokrušová, Bednaříková, Vychodilová a Koutná.

Realizační tým: trenéři Radek Vyskočil a Radek Plchot, vedoucí Matyášová a manažer Gálíček.

Celou soutěž stručně zhodnotil trenér Vyskočil: “S konečným umístěním jsme nadmíru spokojeni. Když zvážíme, s jakými problémy jsme se po celou dobu potýkali, tak je páté místo vynikajícím úspěchem. Děkuji všem hráčkám, které se na tomto skvělém výsledku podílely."

Muži

A-tým 1. FC Přerov nastupoval v přeboru Olomouckého kraje a než začala soutěž, byl před kádr a trenéra Ditricha postaven jediný úkol: stabilizovat tým a vyhnout se velkým obloukem záchranářským pracím, které postihly tým v nyní už předminulé sezoně.

Podzimní začátek byl impozantní a Přerov okupoval čelo tabulky, dokonce se zvenčí začaly objevovat neopodstatněné hlasy o postupu do divize. Pak však přišel "Ikarův pád".

Z jedenácti zápasů devět proher přineslo rázem úplně jiné starosti. Herní část zimní přípravy tvořil turnaj 1. HFK Olomouc. Tam se týmu dařilo i se soupeři s vyšších tříd. Daly se tedy očekávat i dobré výsledky v zahájení jarní části krajského přeboru.

Jenže ty byly jako aprílové počasí. Byly tu nečekané zisky, ale také nečekané prohry a do posledního zápasu nebylo jisté, zda se 1. FC Přerov udrží, což se podařilo, ovšem s "odřenýma ušima", které je nutno bleskově uzdravit a připravit se na novou sezonu.

Na 11. místě s bilancí 11 výher, 4 remízy a 15 proher se podílel kádr: Bernard, Fikr, Gřešák, Holub, Hrabal, Hýbner, Jemelka, Kašpárek, Koranda, Kuba, Liška, J. Matyáš, P. Matyáš, Mrázek, Novotný, Pola, Schlehr, Smékal a realizační tým: trenér Ditrich, už zesnulý Brada, kterého nahradil Holub, maser Hroz a manažer Koláček.

Dorostenci

Oba dorostenecké týmy měly před sezonou v Moravskoslezské dorostenecké divizi shodné úkoly. Stanoven jim byl pohyb v nejvyšších možných patrech tabulky s tím, že se starší kategorie pokusí o návrat do MSDL a mladší uhájí pozici lídra soutěže.

Po podzimu bylo vysvědčení vynikající pouze pro mladší dorost, jejich starší kolegové vyšli z klasifikace s dostatečnou za umístění na chvostu tabulky, což bylo obrovským zklamáním. Nelehký byl řez družstvem starších, když se zřeklo, vzhledem k umístění, služeb hostujících hráčů, kteří měli přinést právě boj o čelo tabulky.

Byla to určitá forma risku, ale čas ukázal, že to byla dobrá volba. I když se kádr zúžil, jaro bylo o úplně něčem jiném a nebýt zpackaných zápasů na konci soutěže, mohl se stát Přerov jarním nejlepším týmem.

Celkově tak starší dorostenci obsadili 6. místo s bilancí 13 výher, 3 remízy, 10 proher, 42 bodů a v tabulce pravdy plus 3 body.

K lepší jarní části pomohlo i posílení realizačního týmu o trenéry Kostihu a Venského a nový model zimní přípravy, kdy se spojila obě družstva mladšího i staršího dorostu dohromady. Realizační tým tvoří: trenér Koral s vedoucím Talachem.

Kádr: Čechák, Čtvrtníček, Dostál, Judas, Kropjok, Lukáš, Machač, R. Navrátil, Přidal, Slanina, Talach, Venský, Zselezo, Zatloukal, na podzim Simon, Baďura, Táborský, Petráš, Václavíček.

Začlenění osmi hráčů mladších dorostenců do starší kategorie přineslo částečně ovoce i pro tým mladších. Přece jen úroveň soubojů má vyšší kvalitu, herní nasazení a rychlost řešení situací vyžaduje bystřejší koncentraci. Tyto návyky a zkušenosti se potom dají přenést do svých mistrovských utkání, což pendlující hráči určitě zužitkovali.

Jedním z pilířů úspěchu byla i dlouhodobost formy. Je známo, že v podstatě neexistuje na žádné úrovni tým, který by si udržel po celou sezonu tu nejvyšší formu.

Naštěstí u mladšího dorostu 1. FC kritičtější období trvalo velmi krátce, navíc se s ním chlapci dobře vypořádali, i když nemohli vždy nastoupit vzhledem ke zranění řady hráčů v optimální sestavě.

Mladší dorostenci 1. FC Přerov se stali vítězi MSDD, skupiny E, s bilancí 21 výher, 3 remízy, 2 prohry, skóre 95:22, 66 bodů (pětibodový náskok před druhými Vítkovicemi), v tabulce pravdy neuvěřitelných 27 plusových bodíků.

VÍTĚZOVÉ MSDD, SKUPINY E. Mladší dorostenci 1. FC Přerov - Spodní řada zleva: Spáčil, Chuda, Zaoral, Zatloukal, Tihelka, Baran, trenér Švehlík. Horní řada: Vaculík, Zselezo, Janováč, Přikryl, Sohlich, Pospíšil, Doležel, Grigar, Dostál, vedoucí Kabelík. Chybí: Dolák, Sukop, Navrátil, Mika, Kryška, Skalka.

Spodní řada zleva: Spáčil, Chuda, Zaoral, Zatloukal, Tihelka, Baran, trenér Švehlík. Horní řada: Vaculík, Zselezo, Janováč, Přikryl, Sohlich, Pospíšil, Doležel, Grigar, Dostál, vedoucí Kabelík. Chybí: Dolák, Sukop, Navrátil, Mika,  Kryška, Skalka.