O vítězství hostů 2:0 rozhodli David Buchta a Filip Kaloč. Sigma nedala v 90. minutě ještě za stavu 0:1 penaltu.

Domácí začali lépe, na čtvrthodinku přišpendlili Baník na jeho polovinu, ovšem veškerý tlak končil před vápnem.

Pak nepokryli Olomoučtí trestuhodně rutinní autové vhazování a rázem bylo zle. Do šestnáctky po rychlé narážečce vlétl Buchta a umístěnou ranou do protipohybu Mandouse otevřel skóre.

Za chvíli mohl přidat druhý gól Šašinka, nejprve hlavou a pak ještě ve změti dorážek, kde se znovu snažil i Buchta. Tohle zaváhání ale Sigma přestála.

Další velkou příležitost měl Baník po nepřesné rozehrávce Mandouse na Hubníka. Zakončoval De Azevedo, ale branku minul. Pro Olomouc navíc bylo štěstí, že si nevšiml úplně volného spoluhráče na zadní tyči.

Sigma reagovala krásnou ranou Housky z trestného kopu, která však ke smůle Hanáků jen zatřásla břevnem.

Olomoucký trenér Látal poslal o přestávce do hry mladé pušky Šípa s Daňkem. Sigma se znovu snažila tvořit, ale moc jí to nešlo.

Naopak po přihrávce Holzera na Kaloče, který byl ve vápně na chvíli sám, mohlo být zle. Na poslední chvíli ale zachránil situaci Ondřej Zmrzlý.

Po vystřídání Housky zmizel i platonický olomoucký tlak.

Naopak další možnost rozhodnout měl čtvrt hodiny před koncem Baník. Breite nechtěně prodloužil za obranu a Zajíc se pokoušel lobovat brankáře Mandouse, který ale vytáhl míč na roh.

Sigma přece jen dostala příležitost srovnat krok. Šípovu střelu srazil rukou Kuzmanovič a kopala se penalta. Pablo ovšem střelou k pravé tyči neodkázal překonat brankáře Laštůvku.

V nastaveném čase Baník ještě své vítězství vyšperkoval. Brejkovou situaci po přihrávce Kuzmanoviče zakončil tvrdě a nechytatelně Filip Kaloč.

V rohu stadionu pak oslavil vítězství s ostravskými fanoušky, kteří neúnavně tým povzbuzovali tým za plotem.

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 27. Buchta, 90.+3. Kaloč.

Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Kříž – Julínek (video). ŽK: Zmrzlý – Svozil, Tetour.

Sigma: Mandous – Sladký (46. Šíp), Hubník, Poulolo, Zmrzlý – Breite, Houska (65. Mihalík) – Látal, Chytil (46. Daněk), Pablo (90. Beneš) – Zifčák (65. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.

Ostrava: Laštůvka – Sanneh, Svozil, Stronati, Holzer – Kaloč, Jánoš (89. Pokorný), Tetour (72. Kuzmanovič) – Buchta (60. Ndefe), Šašinka (71. Zajíc), De Azevedo (72. Fillo). Trenér: Ondřej Smetana.