„Mě osobně to hodně dostalo, je to pro všechny velká ztráta. Motivuje mě to k tomu dávat víc a víc gólů. Při každém myslím na něj a posílám ho nahoru,“ přiznává Kanonýr Deníku na Přerovsku za uplynulý víkend.

Jeho sobotní koncert totiž lobem neskončil. Ve 26. minutě dává Zwesper na 2:0, a v samotném závěru dvěma dalšími trefami upravuje na konečných 5:2 pro Prosenice. Čtyři kousky, „Zbyňa“ by měl radost…

„Semklo nás to. Měli jsme ho všichni rádi, byl to úžasný a zlatý chlap, který by se pro všechny rozdal,“ trpce se pousmál hrdina posledního utkání Sokolu Prosenice.

Prosenice truchlí. Navždy odešla (nejen) fotbalová ikona Zbyněk Švedik.
Předčasná ztráta. Odešla ikona prosenického fotbalu, obec vyhlásila sbírku

Po něm se pochopitelně netruchlilo, naopak. Ondřej Zwesper navíc musí přispět něčím tekutým do kabiny. „Slivovice je povinnost. Aspoň půllitr. Donesu ho na další špíl, ale oslavy byly velké už po zápase,“ prozradil.

Napětí v Kojetíně

Odchovanec KMK Zubr Přerov si pochvaluje hlavně dobrou prosenickou partu. Kromě Předmostí prošel i Viktorkou, kde se však v mládeži neuchytil, první šanci mezi dospělými pak dostal v Kojetíně v I. A třídě. Tam zase nevydržel dlouho z jiných důvodů.

„Nesedl jsem si tam s partou. Pořádně jsem se tam s nikým ani neseznámil. Bylo tam strašné napětí v kabině, na tréninku se vše moc řešilo. Pak mě kluci přemluvili do Prosenic. Naprosto perfektní, žádný stres, tlak, nic takového,“ vyzdvihl Zwesper.

A očividně mu to sedí. V aktuálním ročníku okresního přeboru nasázel už 17 branek a je třetím nejlepším střelcem celé soutěže. Je tedy klidně možné, že na vyšší úrovni si brzy zase zahraje.

„Můžu říct, že jedna nabídka už přišla. Nechci ale říkat nic konkrétního. Jeden pan trenér se na mě byl podívat a oslovil mě. Rád bych to časem vyzkoušel výš, pokud bych se osvědčil,“ uzavřel Ondřej Zwesper.


Načítám tabulku ...