„Zápas byl pro nás těžký. Nejeli jsme tady rozhodně s tím, že bychom měli nějakou výhodu, spíše naopak. Bojovali jsme ale ze všech sil, vyšlo nám pár klíčových přihrávek a to rozhodlo. Soupeř nás tlačil celý druhý poločas a vlastně už i ke konci toho prvního. Náš gólman Vinklárek nás ale podržel a jsem neskutečně rád, že jsme to zvládli," říkal po zápase hrdina Horních Nětčic Tomáš Číhal, který se postaral o všechny branky svého celku.

Tu první vstřelil už ve dvanácté minutě a druhou přidal tři minuty před koncem první půle. Ani tento nepředvídaný vývoj však nezastavil v povzbuzování slušně zaplněný domácí kotel, který stále sypal jeden pokřik a chorál za druhým.

I když si pak domácí vytvořili poměrně slušný tlak, pravidelně troskotali buď na heroický výkon podávající hostující obraně, na gólmanu Vinklárkovi či je zastavovala branková konstrukce. Čtyři nastřelená břevna budiž toho důkazem. No a tak přišel i třetí gól ze strany hostů, o který se znovu postaral Tomáš Číhal. Na konečných 1:3 už pak jen v 84. minutě korigoval Dalibor Nezval.

„Pocity jsou neskutečné. I před dvěma týdny jsem dal dva góly proti Brodku. Jsem rád, že to tam padlo. Vlastně tam padlo všechno, čeho jsem se dotknul. Hattrick jsem dal snad naposledy v mladších žácích," usmíval se Číhal.

Horní Nětčice se tak minimálně do neděle posunuly na šestou příčku, odkud je však možná znovu sesadí Vlkoš, který se v posledním kole střetne s poslední Bochoří. Potštát pak už s jistotou skončí čtvrtý s bodovou ztrátou na béčko Radslavic a dvoubodovou na béčko Brodku u Přerova. Před béčkem Všechovic se pak udržel díky lepšímu skóre.

„Dnes jsme trochu propadli a řekl bych, že jsme nepředvedli týmový výkon. Přednější holt pro nás dnes byly individuality, na což jsme doplatili. Jinak ale sezona jako celek dopadla naprosto skvěle. Jsou tady perfektní kluci a držíme při sobě. O tom vypovídá i fakt, že skoro vždy, když jsme prohrávali, jsme se do zápasu dokázali vrátit. Až na dnešek nám to vyšlo a jsme každopádně za čtvrté místo moc rádi. Mít o trochu lepší produktivitu, mohli jsme být i výš," uvedl kapitán Potštátu David Stančík.

FK Potštát - Sokol Horní Nětčice 1:3 (0:2)

Branky: 84. Nezval - 12., 42. a 70. Číhal.

Rozhodčí: Lecián - Heger, Hvolka. ŽK: Nezval, Khrapach, Papenko - Mi. Plesník, M. Novotný, Do. Matula. Diváci: 86.

Potštát: Fedorov - Shaparenko, Kádě, Bubela, Nezval, Khrapach, Stančík, Poláček, Boudný, Pokorný, Nedorostek. Střídali: Oršovský, Papenko, Šulák, Tovaryš, Malina, Paták, Peňáz.

Horní Nětčice: Vinklárek - Klepík, Ma. Plesník, Mi. Plesník, Gaďurek, Da. Matula, T. Novotný, Sehnálek, M. Novotný, Do. Matula, Číhal. Střídali: Vašina, Zela.


Načítám tabulku ...