V prvním poločase se přítomní diváci dočkali hned čtyř branek, po dvou na obou stranách. Ve třinácté minutě otevřel skóre Serhii Khrapach, na což za pouhé tři minuty zareagoval Miroslav Navrátil a srovnal. Za dalších pět minut už ale byli Potštátští znovu na koni po přesné tref Dalibora Nezvala a zdálo se, že své vedení udrží až do přestávky. To ale odmítl Jaroslav Přikryl, když tři minutky před přestávkou srovnal.

Po změně stran padlo sice o gól méně, všechny však zapadly do brány domácího gólmana Illeho. Nejdříve se po sedmi minutách trefil podruhé v utkání Khrapach, za další tři minutky přidal čtvrtý zásah Filip Boudný a v 77. přidal svůj druhý přesný zásah i Nezval.

I. A třída, sk. B: Slatinice - Beňov (9.6.2024)
FOTO: Slatinice žijí! Naději na udržení soutěže v nastavení vystřelil Kostorek

Potštát tak má nyní na svém kontě 52 bodů a v posledním kole bude mít šanci béčko Brodku přeskočit. Jeho ztráta totiž aktuálně činí dva body. Pokusit se o to bude moci doma proti sedmým Horním Nětčicím. Brodek, kterému bude stačit uhrát jen remízu, pak změří své síly s osmými Horními Moštěnicemi. První béčko Kozlovic už má svůj postup dávno jistý.

FK Brodek u Přerova B - FK Potštát 2:5 (2:2)

Branky: 16. Navrátil, 42. Přikryl - 13. a 52. Khrapach, 21. a 77. Nezval, 55. Boudný.

Rozhodčí: Lecián - Přikryl, Kouřil. ŽK: Odstrčil - Poláček, Shaparenko, Kádě, Khrapach. Diváci: 60.

Brodek u Přerova B: Ille - Heger, Navrátil, Složil, Nezhyba, Stejskal, Ivo Horák I., Zatloukal, Odstrčil, Přikryl, Gluch. Střídali: Branda, Rumlianskyi, Ivo Horák II., Němec, Poledňák, Horáček, Bednařík.

Potštát: Ri. Poláček - Shaparenko, Kádě Bubela, Nezval, Khrapach, Stančík, Ra. Poláček, Boudný, Nicheha, Nedorostek. Střídali: Mrázek, Oršovský, Pokorný, Šulák, Malina, Paták.