„Oproti první sezoně v této soutěži jsme měli soupeře trošku načtené a věděli jsme, jakou hrou se prezentují. V první polovině soutěže to ještě bylo jako na houpačce a střídali se nám hráči v sestavě,“ ohlíží se trenér želatovického béčka Jan Čtvrtníček.

Začátek jara ještě také připomínal horskou dráhu. Odložený úvodní duel s Chválkovicemi vystřídal debakl 1:8 na půdě pozdějšího mistra z Velké Bystřice – čekalo se, na kterou stranu se želatovické výsledky v I. A třídě obrátí.

„Až na výbuch ve Velké Bystřici to na jaře pak bylo lepší. Změnili jsme rozestavení, ustálila se nám sestava, točily se nám maximálně dva až tři posty,“ věří Jan Čtvrtníček.

Jarní domácí neporazitelnost

Slabší chvilky si jeho tým vybral v zápasech se Slavonínem a Slatinicemi. „Nejvíc mě ale štve domácí porážka se Sigmou Hodolany. Tam jsme ztratili jarní domácí neporazitelnost,“ připomněl kouč. Želatovická série domácích výher trvala na jaře čtyři utkání. Během nich si tým připsal cenné skalpy a jasné triumfy nad Chválkovicemi, Beňovem i Kovalovicemi. „To byly herně nejlepší zápasy,“ myslí si Čtvrtníček.

V součtu z toho tedy bylo čtvrté místo a zisk 42 bodů. „Je to velký úspěch, užijeme si volno, než se začneme v červenci připravovat na novou sezonu,“ těší se v Želatovicích.

A jaký by nový ročník pro želatovickou rezervu mohl být? „Budeme opět chtít hrát nahoře, zapojovat mladé kluky, aby se rozehrávali pro krajský přebor a zlepšovali se,“ uzavřel Jan Čtvrtníček.

Nejlepší střelci FC Želatovice B:

1. Martin Kurfürst 14 (22 zápasů)

2. Martin Bielko 10 (16)

3. Michal Koutný 10 (23)

4. Maxmilian Mohapl 8 (13)

5. Pavel Němec 8 (19)

6. Stanislav Jemelka 8 (26)

7. Robin Zehnálek 7 (8)

8. Lukáš Dlouhý 3 (10)

9. Vojtěch Koplík 3 (20)

10. Šimon Tomek 2 (19)