„Viděl jsem to úplně stejně,“ pokyvoval hlavou při pozápasových ohlasech kouč aktuálně čtvrtých Želatovic Jiří Jemelka.

„My jsme první půli byli bez pohybu a důrazu, chyběla nám rychlost i nadšení, zkrátka to z naší strany nemělo šťávu a soupeř byl jednoznačně lepší,“ uvedl dále lodivod týmu z Přerovska.

Zábřežští fotbalisté měli více ze hry, byli častěji na míči, hosty tlačili na jejich polovinu a z několika slibných šancí dokázali dvě proměnit.

Nejprve se po rohovém kopu prosadil hlavou Miroslav Žanda, aby později adresoval přihrávku z pravé strany do vápna Roman Puchr a nabíhající Karel Lukas zblízka dopravil míč do sítě.

I hosté měli jednu solidní možnost, leč Zezulkova střela z dálky jen těsně prosvištěla kolem tyče a pár želatovických standardek těsně před přestávkou rovněž zůstalo bez efektu.

Děkovačka zábřežských fotbalistů po skončení nedělního utkání krajského přeboru proti Želatovicím. | Video: Miroslav Pergl

„Začali jsme dobře, s tím jsem spokojený. Celou úvodní část jsme sehráli velice kvalitně, měli dost šancí a dvě využili. Jednou tam byl gól po standardce, poté přišla krásná akce z křídla. Škoda, že se nepovedlo proměnit i něco dalšího, mohli jsme utkání rozhodnout daleko dříve,“ hodnotil nedělní duel trenér fotbalového Sulka Zdeněk Opravil.

Jenže po přestávce se karta obrátila, iniciativu převzali hosté a rázem diktovali tempo hry, navíc se dostali do kontaktu po smolné vlastní brance zábřežského Holíka.

Necelou čtvrthodinu před závěrem mohli dokonce vyrovnat, ale pokus Chudoby z hranice malého vápna zamířil vysoko nad.

„Já jsem rád, jak mužstvo zareagovalo. Domácí jsme ve druhém dějství prakticky nepouštěli za půlku a hrálo se na jednu bránu, takto se chceme prezentovat. Skutečnost, že se nám nepovedlo vyrovnat, to se bohužel stává. Zápas jsme si prohráli zanedbaným prvním poločasem,“ měl jasno Jiří Jemelka.

„Časem nám trochu docházely síly a byli jsme pod tlakem. Mrzí mě inkasovaný gól, který přišel vinou nedůrazu, kdy se tam naši stopeři nechali přehlavičkovat. Takto jsme se museli až do devadesáté minuty strachovat o výsledek, jestli náskok ubráníme, nebo ne,“ doplnil závěrem Zdeněk Opravil.

Chvíli před koncem přesto mohl přidat pro Zábřeh definitivní pojistku Ondřej Kováč, když šel sám do otevřené obrany, gólman ale jeho pokus vyrazil do bezpečí.

SK SULKO Zábřeh – FC Želatovice 2:1 (2:0)

Branky: 15. Žanda, 34. Lukas – 68. vlastní (V. Holík). Rozhodčí: Aberle – Ondráček, Vít. ŽK: Holík, Žanda, Kováč, Žák – Rybka, Dlouhý, Král. Diváci: 170.

Zábřeh: Toman – V. Holík, Knápek, Matějček, Žanda, Podhorný (90. Pelcl), P. Holík (63. Paclík), Kováč, Puchr, Žák (77. Seidl), Lukas. Trenér: Zdeněk Opravil.

Želatovice: Čech – Bubeník, Calábek, Zezulka, Rybka, Krejčíř (70. M. Chudoba), Goldemund (61. Mohapl), Dlouhý, Král, Rychlík, K. Chudoba (85. Koplík). Trenér: Jiří Jemelka.