Razítkem na nové role budiž gól do sítě Slavonína. Předseda šel na hřiště společně s další legendou Janem Čtvrtníčkem v 81. minutě a symbolicky uzavřel na konečných 6:1.

„Už když jsme se Čtvrtňou nastupovali, hráli nám písničku od Rybiček48 My ještě nejsme starý. Sranda samozřejmě byla, dobírali si mě,“ usmíval se Vlastimil Němec.

Ten navíc musel zaskočit i coby trenér. Hlavní kouč Filip Němec nemohl, k dispozici nebyl ani kouč áčka Jiří Jemelka.

„Z toho důvodu jsem přišel už před zápasem. Když jsem slyšel, že máme jednoho na lavičce – Honzu Čtvrtníčka – tak jsem se tam napsal taky,“ pokrčil Němec rameny.

Takto naskočil podruhé v sezoně, jde ale spíše o raritu. „Prakticky neměl kdo být na lavičce. Jinak netrénuji, nemám na to čas. Když byla potřeba, šel jsem pomoct,“ vysvětlil.

Jeho záskok a samozřejmě i gól pochopitelně u fanoušků Želatovic vzbudil velký ohlas. Kromě speciální nástupové písně nechyběla ani pozápasová fotka na Facebooku s jasným komentářem:

„Ve včerejším zápase za B-mužstvo nastoupily legendy klubu Vlastimil Němec a Jan Čtvrtníček, které stojí za postupem A-týmu do krajského přeboru,“ píše se v příspěvku a nechybí poděkování za nezapomenutelný zážitek.

„Nevím, kdo to na Facebook dával, až když mi někteří začali psát, jsem si toho všiml,“ pousmál se Vlastimil Němec.

A vzpomínka na postup do kraje v roce 2006?

„To byly jiné časy. Jiní spoluhráči a za mě i jiná kvalita soutěže, která je podle mě rok od roku horší. Proto si dovolím tvrdit, že pokud bych měl čas na trénink, pořád budu platný,“ má jasno čtyřicátník.

„Musím poděkovat své přítelkyni a dceři, že mi mé fotbalové víkendy tolerují,“ nezapomněl dodat.

Mimochodem, Želatovice od sezony 2006/2007 hrají krajský přebor nepřetržitě. A Vlastimil Němec může přidávat góly do statistik dál, minimálně v dresu béčka o soutěž níže. Pokud tedy bude zase větší počet absencí.