„Hrozili hlavně ze standardek, přežili jsme to i s pomocí břevna a brankáře Kvapila. Kdybychom dostali gól, zápas by se vyvíjel jinak,“ ohlížel se trenér Viktorky David Rojka za klíčovou pasáží hry.

Po půlhodině se totiž domácí probrali a zlomový moment přišel na konci poločasu, když osmnáctiletý Tadeáš Koryčan potáhl míč na střed, perfektně vysunul do vápna Blažkovského, ten našel Kaďorka, který ve skluzu po pohledné akci otevřel skóre.

„Tam se zápas podle mě lámal. Vedli jsme, druhá půlka byla vyrovnaná, my hráli z bloku a soupeře do šancí nepouštěli,“ hodnotil David Rojka.

V 62. minutě pak přišla druhá velká chvíle Koryčana. Ten po autovém vhazování ukázal, že mu nechybí šikovnost, důraz ani tah na bránu – 2:0. „Pak jsme si to pohlídali, možná škoda, že jsme nedali ještě gól z nějakého brejku. Jsou to pro nás cenné tři body,“ řekl kouč Přerova.

V dalším kole zajíždí Viktorka v sobotu na hřiště Strání.

1. FC Viktorie Přerov – TJ Valašské Meziříčí 2:0 (1:0)

Branky: 44. Kaďorek, 62. Koryčan.

Rozhodčí: Jahoda – Švehla, Běhal. ŽK: Kaďorek, Jaš – Š. Vrána, Výmola. Diváci: 108.

Přerov: Kvapil – Jaš, Koplík, Javora, Masný (51. Hats) – Bielko (86. Bogdaň), Mirvald – Kaďorek, Bernard, Koryčan (81. Otáhal) – Blažkovský (66. Jaich). Trenér: David Rojka.