Také v Želatovicích začaly tento týden trénovat všechny kategorie. Mužů z A-týmu i béčka se hlásilo dohromady čtyřiadvacet. „Od příštího týdne budeme trénovat až do půlky června třikrát týdně. Sešlo se nás dost,“ prozradil Vlastimil Němec.

Do zápasového tempa se želatovičtí fotbalisté dostanou nejdřív v červnu, kdy chtějí odehrát první přípravná utkání. „Teď ještě úplně nechceme kvůli riziku zranění. Napřed chceme absolvovat nějaké tréninky,“ vysvětlil předseda klubu.

Mrázka vystřídal Jemelka

Asi největší novinkou jarní části sezony měla být změna na trenérském postu. Ondřej Mrázek, který je zároveň šéftrenérem mládeže v Kroměříži, se jedné ze svých funkcí vzdal. Želatovice ale úplně neopouští. „Má toho moc, přišel s tím, že by se chtěl upozadit. Zůstal ale v roli konzultanta,“ vysvětlil Vlastimil Němec.

Novým hlavním koučem želatovických mužů se stala dlouholetá opora týmu Jiří Jemelka. „Jevil se jako vhodná osoba, nakonec na to kývl. Dá se říct, že ukončil svou kariéru v áčku, možná si občas půjde kopnout za béčko. Dostal naši důvěru. Já zastávám spíš mladý progresivní směr trénování,“ přiblížil Němec.

Volejbalistky Přerova. Ilustrační foto
Přihlášku do extraligy jsme zvažovali, přiznává předseda Zubřic

Také jeho jméno se pro trenérský post trošku nabízelo. Němec už si roli hrajícího kouče vyzkoušel. „Já jsem to nechtěl vzít, ještě bych si chtěl kopnout, když to zdraví dovolí. Ta zdvojená role se mi úplně nezamlouvá, protože pak naplno nemůžete dělat ani jedno,“ objasnil hrající předseda FC Želatovice.

Návrat klíčového hráče

Také kádr tradičního účastníka krajského přeboru se dočkal některých změn. Z Rapotína se má do Želatovic vrátit „ztracený“ kapitán a velká opora zálohy Tomáš Matušík. Posilou z přerovské Viktorky by mohli být Martin Rybka či nadějný dorostenec Maxmilián Mohapl.

Čekání na další soutěžní ročník fotbalovým nadšencům v Želatovicích nezkrátí ani tradiční Memoriál Ladislava Němce a Viléma Zbořila. Prestižní turnaj žáků, který v minulosti ovládla třeba obě pražská „S“, Viktorka Plzeň, Slovan Bratislava nebo olomoucká Sigma, byl definitivně zrušen. Mezi 12. a 14. červnem tak diváci přijdou o Sigmu, Opavu či čtyři slovenské celky.

„Je to velká akce, kterou prostě nejsme schopni z týdne na týden organizovat. Máme tam zahraniční účastníky, doteď máme zavřené šatny, musí se nosit roušky, nemůžeme poskytovat stravovací služby. Je tam moc neznámých,“ uzavřel Vlastimil Němec.