„Z celkového pohledu jsme s podzimní částí velmi spokojeni. Šesté místo a 18 bodů je nad naše očekávání. Potkaly nás sice tři výsledkové kolapsy, většinou ale z týmy z první trojky tabulky,“ hodnotí Marek Ševeček.

„Spokojenost panuje s domácími zápasy, tam se nám slušně dařilo,“ řekl kouč k duelům, které už se hrají na zrekonstruovaném kovalovickém hřišti.

Výčet absencí Kovalovic během podzimu:

Jakub Krčmář – operace kolene
Dušan Židlík – operace ruky
Petr Ernst – operace křížových vazů
Jakub Ševeček – zlomenina kotníku
Daniel Židlík, Jakub Palkovský, Židlík Dan, Palkovský Jakub, Matěj Řezáč, Josef Zavadil – zranění kolene
Filip Rybovič – zranění třísel
David Bíbr, Marcel Lukáš – práce v zahraničí

Plán na zimu je pro Kovalovice jasný – rekonvalescence. „Zimní přestávka nám snad přinese to nejpotřebnější, což je zdraví hráčů. Během podzimu nás potkalo mnoho zlého – dvě operace, zlomenina, ve spoustě utkání nám chybělo k vůli zraněním až pět hráčů základní sestavy,“ prozradil Marek Ševeček.

„Některé hráče jsme používali ze zdravotních důvodů jen v domácích zápasech, další dva mladí nám odjeli pracovat do zahraničí, prostě se toho nasbíralo strašně moc,“ dodal.

Příprava? Tréninky třikrát týdně

Během pauzy se ale v Kovalovicích bude taky tvrdě pracovat. „Nejvíce na fyzické kondici, loni se nám to velmi osvědčilo. Tréninky budeme mít třikrát v týdnu – jednou na hale, jednou umělá tráva a k tomu společné výběhy,“ odkryl kovalovický lodivod.

Odtajnit, kteří hráči však během zimy u týmu skončí, nechtěl. „Pracujeme totiž ještě na dohodě, že pokud bychom nesehnali náhradu, ještě by nám v určitých momentech pomohli,“ prozradil Ševeček.

Duo důležitých hráčů by mělo končit ze zdravotních důvodů a ono shánění náhrad, to je na amatérské úrovni často tvrdý oříšek.

Kanonýr Deníku Filip Rybovič
„Zlý muž“ Rybovič gólově táhne Kovalovice: Kojetín bez fotbalu? Ostuda

„Jak jsme v létě zjistili, je to velmi těžké už z hlediska naší polohy nebo i dalších věcí, které máme v klubu interně nastavené,“ řekl Marek Ševeček. „Některé oslovené hráče zajímaly jen peníze, my se orientujeme spíše na kolektivní pojetí,“ upřesnil.

A cíle Kovalovic pro jaro? „Uvidíme, jak bude vypadat zimní příprava a zda se nám podaří doplnit kádr. Každopádně jarní část sezony chceme dohrát v klidných vodách,“ uzavřel Marek Ševeček.


Načítám tabulku ...