„Všiml jsem si během zápasu, že brankář hostí hodně vybíhá. Odvrátili jsme soupeřův útok, balon se dostal ke mně na úrovni středového kruhu na naší polovině, tak jsem si připravil míč, hned to zkusil a vyšlo to,“ popsal krásný fotbalový moment z 84. minuty, který určil konečné skóre derby 3:1 pro domácí.

„Na Újezdec moc nemusíme a byl to boj až do poslední minuty. Zase se promítlo to, co nás trápí i v ostatních zápasech. Vytvoříme si řadu šancí a neproměníme je. Poločas klidně mohl být 3:0,“ kroutil hlavou Marek Suchánek.

Fotbalisté Kovalovic (v modrém) proti Opatovicím.
I. A třída, sk. B: Beňov se dočkal první výhry, Machač sestřelil Želatovice

Penalta? Musel improvizovat

Poločas ovšem skončil pouze 1:0 a to si Újezdec dal vlastní gól Vachouškem. Po změně stran navíc hosté srovnali zásluhou Ondroucha.

Následoval klíčový moment. V 64. minutě zahrávala Horní Moštěnice pokutový kop, což se pochopitelně hostům příliš nelíbilo.

„Stál jsem hned vedle souboje a viděl, jak hráč hostí obejme našeho, když se snažil stopnout balon, a svalil ho na zem. Takže za mě penalta,“ pokrčil Suchánek rameny.

Sám zkušený předseda klubu si tak v rozhodující moment vzal míč a osud zápasu do svých rukou.

„Hned mi bylo jasné, že to nemůžu kopnout jako vždycky, protože mě soupeř zná a určitě gólmanovi poradili. Rozhodl jsem se penaltu kopnout doprostřed a vyšlo to. Brankář šel na stranu, kam vždycky kopu,“ prozradil Marek Suchánek.

Celá situace pro něj byla o to pikantnější, že za Újezdec sám odehrál několik zápasů, dokud nepřišlo zranění, které Suchánka na čas vyřadilo ze hry. K fotbalu se bývalý hráč Holešova či Bystřice pod Hostýnem vrátil právě v rodné Horní Moštěnici.

„Není to pro mě klasické derby se zdravou nenávistí, s většinou kluků se znám, je to pro mě zvláštní. Každopádně chci v zápase vždycky vyhrát, ať jde o kamarády, nebo ne,“ má Marek Suchánek jasno.

Týden by měl mít o den navíc

V klubu navíc plní roli předsedy, což je vzhledem k dalším povinnostem funkce pro opravdové srdcaře.

„Jsem ve funkci krátce, začínám třetí sezonu a stále se učím. Bez skvělé party by to nešlo. Je to hodně o ostatních lidech ve výboru, navzájem si pomáháme a práci rozdělujeme, jinak by se to asi dělat nedalo,“ říká skromně Suchánek.

„Hraji zápasy, do toho tréninky, rodina a práce. Je to náročné. Potřeboval bych, aby měl týden aspoň o den navíc. Ať je víc času na všechno,“ dodal.

Aktuálně mohou být v Horní Moštěnici, co se A-týmu týče, spokojeni. Ve čtyřech zápasech se mančaftu podařilo třikrát zvítězit a zatím to stačí na pěkné čtvrté místo tabulky.

„Vstup se nám vydařil až na domácí zápas s Klenovicemi. Soupeř byl kvalitní a asi právem vede soutěž, ale měli jsme na to ho porazit, nebo aspoň urvat bod,“ mrzí Marka Suchánka zmíněná bolest, kterou jsou neproměněné šance.

„Jdeme zápas od zápasu, v této soutěži může každý ztratit body s kýmkoliv. Máme v týmu šikovné kluky, kteří, věřím, chtějí hrát o ty nejvyšší příčky,“ uzavřel hrající předseda TJ Sokol Horní Moštěnice.


Načítám tabulku ...