Nastřílet pět gólů v jednom zápase, to se nepovede jen tak, nicméně sedmadvacetiletý Havelka už pětigólový mač v minulosti jednou zvládl. „Bylo to kdysi v Drahlově a tenkrát jsem ještě nedal penaltu. Tentokrát asi gólů víc než pět být nemohlo. Bylo to takové to, do čeho kopnete, to je gól,“ přiznal.

„První dva byly doklepnutí do prázdné brány, třetí a čtvrtý, to byly loby přes brankáře, když jsem utekl za obranu. A poslední byla střela podél gólmana po přihrávce od spoluhráče,“ popsal Havelka své gólové galapředstavení ve Šternberku.

„Kluci už ví, jak mi mají nahrát. Pak už to není nic složitého,“ pousmál se. Recept na góly má totiž osvědčený. „Stačí v podstatě stát ve správný čas na správném místě. Není to nic těžkého,“ prohlásil.

„Celý život jsem hrál v útoku. Jiné posty jsem ani nezkoušel. Tohle mi vyhovovalo nejvíc. Být před bránou a dávat góly,“ řekl Havelka.

Možnou kariéru zabrzdila záda

Kanonýrem je skutečně vyhlášeným. V předminulé sezoně zvládl v okresním přeboru za Náklo nasázet pětadvacet gólů ve dvaceti utkáních.

„Ale žádný takový zápas jako třeba teď se mi nepodařil. Do Nákla jsem šel před dvěma roky z krajského přeboru. O to jsem to měl jednodušší Navíc se tam sešla parta, se kterou jsme už dřív hráli v Černovíře. Bylo to hodně o nich. Na tu soutěž jsme měli velmi kvalitní mančaft. Z toho jsem těžil,“ řekl Havelka, který to mládežnických letech zkoušel krátce i v olomoucké Sigmě.

Potenciální kariéru však zabrzdily zdravotní problémy.

„V Sigmě jsem byl zhruba ve 14 nebo 15 letech. Byl jsem tam půl roku, ale lékaři mi nakonec nedoporučili tréninky každý den a k tomu ještě o víkendu zápasy. Hodně jsem za krátkou dobu vyrostl, asi o 25 centimetrů a měl jsem problémy se zády,“ prozradil Havelka, který si tak zahrál nejvýše krajský přebor v dresu mateřského Černovíra. „Vykopali jsme tam postup z I. B třídy až do kraje,“ připomněl.

Černovír se ale letos kvůli potížím s hráčským kádrem z elitní krajské sezoně sám odhlásil a přihlásil „jen“ I. B třídu.

„Nevadí mi to, že už nejsme v krajském přeboru. Tam je třeba už více trénovat a na to bych já neměl čas. Takhle to moji nejbližší lépe snesou,“ pousmál se Havelka, který před časem fotbalu na čas i úplně zanechal. „Narodil se mi syn, změnil jsem práci a na jednou nebylo času. Pak jsem se vrátil do Nákla, kde se sešla ta stará parta z Černovíra, jak jsem o ní mluvil.“

Zaplatí za gól i rozhovor

Ve známém prostředí to Havelkovi pálí. V úvodních čtyřech kolech sezony 2020/21 vstřelil sedm branek. „Góly nejsou všechno,“ říká skromně. Víc mu záleží na týmu. „Na postup sice nemyslíme, ale mohli jsme určitě uhrát víc bodů. První dva zápasy nám nevyšly. Zatím se ještě trochu hledáme. Uvidíme, na co budeme mít,“ řekl.

Podle vlastních slov bude z čeho partu tmelit. „Myslím si, že mi kluci určitě za těch pět gólů něco předepíší, i když už je to vlastně podruhé. A trochu obávám, že mě možná ještě větší taxa bude čekat za rozhovor,“ usmál se Havelka na závěr.