I v hokejových kruzích dobře známý „Hrabi“ ale dobře ví, že sám by nic z toho nezvládl.

„V mé hospodě mi pomáhají rodiče, teta nebo známí. Když potřebuji, zastoupí mě. Nějak to zvládám. Musím ale hlavně poděkovat za vše mojí ženě. Stojí za mnou, máme dvě děti a pořád můžu jezdit na fotbal a do toho trénovat děti,“ posílá Jakub Hrabal úvodem jasný vzkaz blízkým.

Spokojenost v Beňově

close Fotbalisté FC Beňov (v bílém) proti FC Sigma Hodolany. info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in Fotbalisté FC Beňov (v bílém) proti FC Sigma Hodolany.

Po posledním zápase zase mohl děkovat spoluhráčům za asistence u dvou jeho gólů, konkrétně kapitánovi Filipu Machačovi a útočníkovi Danielu Navrátilovi.

„Nachystali mi krásné góly, já to musel jen zakončit. Je to už hodně dlouho, co jsem dal v zápase dva góly. Kluci hodně chtěli, abych přidal i třetí a platil do kasy, u mě ale tohle už asi nešlo,“ pousmál se Hrabal.

„Z naší strany to byl velmi povedený první poločas. V tom druhém jsme hráli trošku takticky a bohužel jsme po chybě inkasovali gól. Kluci to ale pak dohráli a zaslouženě jsme vyhráli,“ ohlédl se za utkáním.

Dvě kola před koncem Beňov drží skvělou čtvrtou příčku za suverénní trojicí B skupiny I. A třídy Olomouckého kraje, kterou tvoří již postupující Velká Bystřice, Hlubočky a Chválkovice.

„Myslím, že trenér i vedení musí být spokojení. Ve složení, v jakém jsme – se zraněními, pracovními absencemi – to dohráváme se spoustou šikovných mladých kluků. Myslím, že na příští sezonu budou nachystaní,“ věří Jakub Hrabal.

Trenér i hospodský

A nachystaný bude i on sám, přestože čím dál více času věnuje také trenéřině. Na starosti má v přerovské Viktorce kategorii U7.

„V příští sezoně ještě chci nastupovat za Beňov. Děti trénuji dál, chci se jim věnovat ještě intenzivněji. Chytlo mě to. Máme s dalším koučem Michalem Dortem dost šikovných a nadějných sportovců, doufám, že to bude fungovat,“ přeje si.

Fungovat by mu mohl i jeho byznys, konkrétně Sportbar Pětka v přerovské Jiráskově ulici, kam štamgasti míří hlavně na sportovní přenosy. Za sebou tak má krušné období mistrovství světa v hokeji a před sebou fotbalové Euro.

„Když je hokej nebo fotbal, lidi tady jsou. Chodí muži i ženy, pouštíme stále různé přenosy, jsme prostě sportovní hospoda,“ uzavřel Jakub Hrabal.