Další

I. A třída, skupina B, 15. kolo

Beňov - Bělkovice-Lašťany 7:2

Fotbalisté FC Beňov (v bílém) proti FC Sigma Hodolany.Fotbalisté FC Beňov (v bílém) proti FC Sigma Hodolany.Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Branky: 13. Navrátil, 20. Janský, 26. Janský, 49. Cagášek, 61. Cagášek, 65. Pumprla, 71. Gréč - 81. Sklenář, 89. Huryta

Vladimír Nesňal, trenér Beňova: „První domácí jarní zápas se nám povedl, oproti minulému týdnu jsme hýřili aktivitou, bylo nás plné hřiště a byli jsme velmi produktivní. Ke kvalitě zápasu přispěl i soupeř. Do vedení jsme se dostali po úniku Dana Navrátila, hosté nevyrovnali z pokutového kopu, který zneškodnil Judas. Pak se dvakrát trefil Janský, nejprve hlavou a pak umístěnou střelou k tyči na poločasových 3:0. Hned na začátku druhého poločasu jsme hosty dorazili, když jsme postupně zvyšovali po pěkných akcích a vycházely nám i standardní situace. Hosté v závěru zkorigovali na konečných 7:2.“

Velká Bystřice - Želatovice B 8:1

Branky: 5. Sehnal, 22. Schmidt, 25. Hornich, 43. Spurný, 60. vl. Krejčíř, 77. Schulmeister, 83. Hornich, 90. Hornich - 70. Němec

Ladislav Onofrej, trenér Velké Bystřice: „Potřebovali a chtěli jsme odčinit výsledek z předešlého zápasu. Výsledkově se nám to podařilo, ale výkonem ještě ne. Je vidět, že změna a přechod z umělé trávy na přírodní nám zatím nesedl. Plynulost a průběh některých akcí nám nevychází, přesto se s postupem času prosazujeme až po individuálních akcích. Musíme se zamyslet i nad inkasovanými góly. V posledních dvou zápasech jsme jich dostali pět, což je moc.“

Jan Čtvrtníček, trenér Želatovic B: „Po odloženém domácím zápase s Chválkovicemi pro nás začínala sezóna na horké půdě favorita soutěže ve Velké Bystřici. Zápas pro nás začal velmi smolnou situací, kdy při prvním inkasovém gólu v 9. minutě se nám zranil náš brankář a my byli nuceni střídat našeho jediného hráče, který byl na střídačce. Domácí nás jednoznačně přehrávali a my si za první poločas nevytvořili v podstatě žádnou vyloženou šanci. Do šaten se šlo za stavu 4:0 pro domácí a to ještě chytl penaltu hráč, který vystřídal našeho zraněného brankáře. V šatně jsme si řekli, že půjdeme z hlubšího bloku a od půlky začneme napadat jejich obránce při rozehrávce. To nám fungovalo do 60. minuty, než nás potkal další smolný okamžik, a to vlastní gól. My jsme upravili skóre na 5:1 v 70. minutě po pěkné kombinační akci, bohužel to bylo z naší strany vše a na větší odpor jsme neměli fyzické síly, jelikož na střídání už nikdo nebyl. Domácí nám na cestu naložili ještě tři góly a výsledek je, jaký je. Velká Bystřice hraje jednoduchý a účinný fotbal s rychlým posunutím míče nahoru, kde mají Hornicha, který si na to umí naběhnout. My tento zápas musíme hodit za hlavu a doma proti Opatovicím se zlepšit a urvat vítězství.“

1. A třída, sk. A: Olešnice - Bernartice (23.3.2024)
I. A třída, sk. A: Olešnice stále bez prohry, béčko Šternberka na jaře bez bodu

Nové Sady B – Kralice n. H. 7:1

Branky: 5. Hanus, 35. Zdeněk, 37. Hanus, 42. Hanus, 47. Hanus, 59. Šuba, 66. Mostickyj - 32. Fink

Miroslav Lojka, trenér Nových Sadů B: „Zápas začal pro nás dobře. Hned v úvodu vstřelil branku Hanus a později se ukázalo, že to byl jeho zápas. Vedoucí branka nás trochu uspala a soupeř vyrovnal. Naštěstí se nám podařilo hned odpovědět Zdeňkem a vzít si vedení zpět. Poté Hanus dokázal do poločasu zkompletovat hattrick a o vítězi bylo rozhodnuto. Když na začátku druhého poločasu Hanus přidal svůj čtvrtý gól, bylo pak už jen otázkou, jakým rozdílem utkání skončí. Jsem rád, že po vydařeném výkonu proti Bystřici se nám tento výkon povedl zopakovat a utkání zvládnout.“

Hodolany - Slatinice 2:1

Branky: 9. Salajka, 83. Alka - 45. Vronka

Milan Kovařík, trenér Hodolan: „Vydřenou výhru vystřelil Alík na konci zápasu, kdy jsme dohrávali v devíti lidech po dvou červených kartách. Kluci to odmakali až do konce, za což si zaslouží velkou pochvalu.“

Červené karty Hodolan: 61. Wenzel, 78. Salajka

Lipník nad Bečvou - Hlubočky 0:10

Branky: 3. Nguyen, 11. Sekela, 13. Goldscheid, 22. Režný, 24. Auffahrt, 30. Goldscheid, 55. Koupil, 64. Nguyen, 78. Pudil, 85. Goldscheid

Jan Bednář, trenér Lipníku nad Bečvou: „Soupeř byl nad naše síly. Přehrával nás po všech stránkách. My se musíme soustředit na zápasy s týmy z dolní části tabulky.“

FK Hlubočky: „Nějaký výborný výkon jsme nepodali. Výsledek je spíše zásluha protihráčů než naše. Radost jsme měli jen z toho, kolik lidí nás přijelo podpořit.“ Zdroj: Facebook FK Hlubočky

Zajímavost: Hřiště bez lajn a branek?

Hráči Hluboček se po příjezdu divili, že v Lipníku nemají nalajnované hlavní hřiště a chybí branky. Nakonec se hrálo na umělce, což se nesetkalo s nadšením hostů, kteří podle facebookových stránek FK Hlubočky o této změně nebyli informováni a problém tak mohl vzniknout například s obutím. Ani to ale nezabránilo debaklu pro domácí.

Kovalovice - Slavonín 4:2

Branky: 6. Ševeček, 11. Řezáč, 82. Rybovič, 90. Rybovič - 32. Kenša, 51. Kenša

Marek Ševeček, trenér Kovalovic: „Vstup do utkání se nám střelecky povedl, neboť už v 11. minutě jsme vedli 2:0, pak bohužel přišel náš herní útlum, kdy soupeř měl lepší pohyb, lépe kombinoval a z několika šancí snížil na poločasových 2:1. V úvodu druhého poločasu se mu navíc podařilo vyrovnat a pak to bylo tahání zda se někomu podaří vstřelit vítěznou branku. Štěstí se přiklonilo na naší stranu, kdy po rychlém útoku z levé strany jsme skórovali na 3:2 a v devadesáté minutě uzavřeli skóre na 4:2. Byl to opačný zápas jako na podzim, kdy jsme celý poločas byli lepším týmem, ale domácí nám dali během pěti minut dvě branky a vyhráli.“

Petr Lojka, trenér Slavonína: „Domácí tým jsme od první minuty kombinačně přehrávali, bohužel jsme neproměnili šance. Výsledkem byly pouze dvě tyče. Naopak domácí nás trestali z rychlých brejků. Již ve 12. minutě vedli 2:0. My jsme pak dál hráli svou trpělivou a kombinační hru, která nám přinesla vyrovnání po gólech Kenši. Bohužel v 70. minutě spálil obrovskou šanci Kraus, když nedokázal sám proti brankáři zakončit. Naopak ke konci zápasu nás domácí opět potrestali po rychlé akci. V 80. minutě jsme sahali po vyrovnání, ale Petula hlavou minul odkrytou bránu. V závěru domácí přidali do otevřené obrany čtvrtý gól. Tím rozhodli.“

Opatovice - Chválkovice 1:3

Branky: 18. Veselka - 10. Toman, 37. Pospíšil, 79. Toman

Ladislav Bělík, trenér Opatovic: Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí, kdy ze čtyř tutovek dáme jeden gól. Zvláště v pasáži prvního poločasu, kdy srovnáme stav na 1-1, jsme v obrovském tlaku a nedokážeme z následných 3 stoprocentních šancí zápas otočit. A navíc si necháme dát gól ze špatně bráněné standartní situace a odcházíme do kabin za stavu 2-1 pro soupeře. Druhý poločas již neměl takové tempo a z naší strany už to nebylo ono. Celou hru jsme při snaze za vyrovnáním posunuli směrem nahoru, což soupeři nahrávalo v jeho útočné fázi. A když z rychlého protiútoku přidal deset minut před koncem třetí gól, bylo jasné, že je po zápase.

Alexandr Bačík, trenér Chválkovic: Ve druhém jarním kole, pro nás však v prvním jarním zápase jsme zajížděli do Opatovic, které byly na 4. místě tabulky. Ve větrném počasí se v prvním poločase odehrávala hra spíše na polovině hřiště. Skóre se podařilo otevřít krásnou střelou Radimu Tomanovi, nicméně domácí vzápětí po naší chybě vyrovnali. A nasledně mohli jít i do vedení, když nepromněnili šanci z bezprostřední blízkosti. Naopak my jsme díky standardní situaci dokázali převrátit ještě před poločasovou přestávkou převrátit zvýšit skóre 2:1. Druhý poločas už příliš útočných akcí nepřines a když Toman v 80. minutě svým druhým gólem  v utkání zvýšil na 3:1 bylo rozhodnuto.