Jen škoda, že nejpovedenější představení Želatovic v sezoně neviděli domácí příznivci, kteří se na tribunku kvůli vládním nařízením podívat nemohli. Pár jich alespoň postávalo kousek opodál mezi hlavním a vedlejším hřištěm.

„To mě samozřejmě mrzí. Ještě víc mě ale mrzí, že se soutěž teď přeruší, protože jsme se dostali do dobré formy. A dnes jsme hlavně začali dávat góly z těch šancí, které jsme si vypracovali,“ byl spokojen domácí kouč Jiří Jemelka.

Želatovice šly do vedení už v prvním poločase, o jediný gól se postaral Lukáš Dlouhý. Po změně stran se však děly věci. Na 2:0 nejprve zvyšoval Klimek, poté se poprvé v utkání trefil Tomáš Čtvrtníček, když v brejku parádně trefil skákající míč.

„Já jsem nedával šance v minulých zápasech, tak se mi to asi vrátilo,“ usmíval se hrdina utkání.

„Sám uznal, že by některé góly vyměnil za ty neproměněné šance třeba z Ústí nebo Lutína. To je klučina, který ty zápasy musí rozhodovat,“ potvrdil Čtvrtníčkova slova i trenér Jemelka.

Dolany zaznamenaly v 68. minutě alespoň čestný úspěch, Stejskal snižoval na 3:1. Jenže hned vzápětí podruhé udeřil Klimek a na 5:1 dával dalekonosnou hlavičkou do šibenice opět Čtvrtníček.

„Té hlavičky si cením asi nejvíc. Vlasťa mi tady říkal, že jsem nemířil. Nějak to tam zapadlo,“ popisoval Čtvrtníček.

Gól přímo z rohu? Už počtvrté

Své galapředstavení završilo ofenzivní eso Želatovic v 79. minutě. A to ve velkém stylu, Čtvrtníček to trefil přímo z jím zahrávaného rohového kopu – 6:1. „Myslím, že se mi tohle povedlo už počtvrté,“ prozradil.

Nejen Želatovice nyní čeká minimálně dvoutýdenní herní pauza. „Já bych stoprocentně chtěl pokračovat v tréninku, ať jsme nachystaní, až se to zase otevře. Ještě to musíme probrat s předsedou,“ řekl Jiří Jemelka.

„Já věřím, že do těch dvaceti osob budeme trénovat. Jsme sice v horní části tabulky, ale chtěli jsme být ještě výš,“ prozradil Tomáš Čtvrtníček.

Želatovice jsou po deseti odehraných kolech krajského přeboru páté. Na vedoucího suveréna ze Šternberku sice ztrácejí osm bodů, jen dva jim však scházejí na druhé Ústí i třetí Lutín.

„Jsem spokojený. Sice jsem možná čekal, že budeme mít více bodů. Hlavně ty remízové zápasy jsme měli podle mě vyhrát. Bohužel, protrhlo se to až teď, neproměňování šancí nás trápilo,“ uzavřel Jiří Jemelka.

FC Želatovice – FC Dolany 6:1 (1:0)

Branky: 65., 76. a 79. T. Čtvrtníček, 60. a 69. Klimek, 37. Dlouhý – 68. Stejskal.

Rozhodčí: Polanský – Štětka, Brázdil. ŽK: Kudýn (Dolany). Diváci: 0.

Želatovice: Čech – Calábek, Zehnálek (81. Mackovík), Mohapl (77. Š. Tomek), T. Čtvrtníček (81. Vo. Koplík), Rybka, Klimek (70. V. Král), L. Goldemund, R. Goldemund, Lu. Dlouhý, Koutný. Trenéři: Jiří Jemelka, Vlastimil Němec.

Dolany: Vykydal, Boukhatem, Kudýn, Teofil, Foukal, Stejskal, Grossmann, Outlý, Duda, Kováč, Vlk. Trenér: Zbyněk Odstrčil.


Načítám tabulku ...